Obserwuj w Google News

A jednak! HIGH League wydała oświadczenie. Wiadomo, co z galą

2 min. czytania
02.06.2023 20:56
Zareaguj Reakcja

Wszystko jest już jasne. Organizacja HIGH League wydała oświadczenie w związku z niedawną decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o zamrożeniu środków finansowych federacji. Wiemy już, czy siódma gala się odbędzie, czy też została odwołana.

Marcin Najman
fot. Twitter/HIGH League

Kłopoty HIGH League rozpoczęły się w miniony poniedziałek. Wówczas Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wydał decyzję o zamrożeniu środków finansowych organizacji w związku z powiązaniami właścicieli federacji z Rosją, a konkretnie z Romanem Kadyrowem - przywódcą Czeczenów zaangażowanych w inwazję Kremla na Ukrainę.

Jak poinformowała w piątek HIGH League, w związku z powyższymi decyzjami MSWiA najbliższa, siódma gala się nie odbędzie. Poniżej pełna treść oświadczenia organizacji.

Redakcja poleca

Wiadomo, co z galą HIGH League 7

"Gala HIGH League 7: Grand Prix, która miała odbyć się 17 czerwca 2023 r. w TAURON Arenie Kraków, nie odbędzie się.

Decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest dla nas bardzo krzywdząca. Żadna osoba powiązana z HIGH League nie ma sobie nic do zarzucenia w odniesieniu do decyzji MSWiA. Wyjaśnimy tę sprawę jak najszybciej i dalej będziemy Was cieszyć swoimi wydarzeniami.

Działalność organizatorów gal HIGH League (tj. spółek H-Agency sp. z o.o. i HIGH LEAGUE BIELSKI S. K. A.) zostaje tymczasowo zawieszona.

Wszystkie osoby, które zakupiły bilety, otrzymają pełny zwrot."

Podczas odwołanej już gali HIGH League 7 miała odbyć się pierwsza runda innowacyjnego w polskich freak-fightach Grand Prix, a więc swego rodzaju turnieju MMA. Wśród uczestników zawodów znaleźli się m.in. Marcin Najman czy Jacek Murański, których ewentualne starcie ekscytowało niemal wszystkich fanów tego sportu. Niestety, teraz wiemy już, że znów prędko do niego nie dojdzie.

RadioZET.pl/HIGH League, mma.pl