Znamy datę trzeciej walki Fury - Chisora. "Chcę pierwszy ukończyć dwie trylogie"

20.10.2022 18:08

Tyson Fury powraca na ring. Mistrz świata wagi ciężkiej zmierzy się w jeszcze jednym pojedynku. Jego rywalem będzie rodak Dereck Chisora. Walkę zaplanowano na początku grudnia w Londynie. Będzie to ich trzeci pojedynek. Wcześniej dwukrotnie wygrywał Fury.

Tyson Fury
fot. JUSTIN TALLIS/AFP/East News

W 2011 roku odbył się pierwszy pojedynek Fury - Chisora. Wówczas ten drugi przegrał na punkty. Z kolei trzy lata później Fury zwyciężył przed czasem. Stawką grudniowego pojedynku będzie tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Fury jest uznawany za jednego z najlepszych pięściarzy w historii. Jest niepokonanym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC. W przeszłości był także mistrzem świata federacji IBO, IBF, WBO.

loader

Tyson Fury triumfował w 32 z 33 zawodowych walk, w tym 23 przez nokaut. W grudniu 2018 roku zremisował starcie z Deontay'em Wilderem. Sędziowie punktowali 115:111 dla Wildera, 114:110 dla Fury'ego i 113:113. Następnie Fury mierzył się z Wilderem w 2020 i 2021 roku i wygrał te starcia przez techniczny nokaut.

Fury - Chisora: Kiedy odbędzie się walka? Znamy datę

23 kwietnia Fury pokonał Dilliana Whyte'a podczas gali na stadionie Wembley i obronił tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Pojedynek zakończył się przez TKO w szóstej rundzie. Po tamtej walce Fury ogłosił zakończenie kariery i odrzucał kolejne propozycje walk. Skusił się jednak na trzeci pojedynek z Chisorą.

- Chcę być pierwszym mistrzem wagi ciężkiej, który ukończy dwie trylogie - ogłosił Fury.

Walka Fury - Chisora odbędzie się w sobotę 3 grudnia na stadionie Tottenhamu.

Pojedynek wieczoru poprzedzi inna rywalizacja o tytuł. Pasa WBA w wadze ciężkiej będzie bronić Daniel Dubois. Brytyjczyk zmierzy się z Kevinem Lereną z RPA.

RadioZET.pl/PAP