Wieluń zmienia decyzję ws. organizacji MMA-VIP. Najman się podda?

28.01.2022 17:59

MMA-VIP 4 jednak nie odbędzie się w Wieluniu. Jak przekazał PAP i portal "Kulisy Powiatu", burmistrz Paweł Okrasa wycofał się z umowy z federacją.

Marcin Najman i Krzysztof Stanowski
fot. YouTube screen

Gala MMA-VIP 4 miała odbyć się w Wieluniu, który jako jedyne miasto w Polsce zamierzało przyjąć wydarzenie, promowane przez byłego szefa pruszkowskiej mafii Andrzeja Zielińskiego ps. Słowik.

Burmistrz Paweł Okrasa nie miał żadnego kłopotu z tym, żeby MMA-VIP odbywało się w zarządzanym przez niego mieście. Wobec tego w tym tygodniu w Wieluniu doszło do spotkania Krzysztofa Stanowskiego z Okrasą, gdzie dziennikarz starał się przekonać go do zmiany decyzji. Wcześniej za odwołaniem MMA-VIP opowiadali się wieluńscy radni i część mieszkańców. Mimo całego poruszenia Paweł Okrasa pozostawał niewzruszony.

Dwa dni później wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwrócił się z apelem do burmistrza Okrasy o odwołanie eventu MMA-VIP.

- Jeżeli władze miasta nie pojmą wyłożonych argumentów, będę podejmował kroki prawne. Proszę nie zmuszać mnie do uruchomienia nadzoru prawnego nad samorządem - mówił Bocheński.

Wieluń wycofuje się z organizacji MMA-VIP

Najwidoczniej burmistrz Paweł Okrasa zmienił zdanie i gala promowana przez byłego szefa pruszkowskiej mafii będzie musiała znaleźć inne miejsce do zorganizowania wydarzenia.

- Sprawa może być rozwiązana jeszcze w piątek wieczorem z korzyścią dla wszystkich stron - powiedział Okrasa w rozmowie z PAP. - Nie wykluczam rozwiązania umowy z organizatorami gali MMA w Wieluniu - dodał.

- Niestety w tej chwili fala agresji, która przetacza się przez media społecznościowe, jest tak duża, że zagraża bezpieczeństwu mojej rodziny - podkreślił Okrasa.

loader

RadioZET.pl