,

To będzie starcie legend. Mariusz Pudzianowski poznał rywala na KSW 70

11.04.2022 18:51

Mariusz Pudzianowski poznał przeciwnika, z którym zmierzy się na jubileuszowej gali KSW 70. 28 maja w łódzkiej Atlas Arenie "Pudzian" zmierzy się z inną legendą polskiego MMA.

Mariusz Pudzianowski
fot. GRZEGORZ GALASINSKI/POLSKAPRESS/Polska Press/East News

Portal WP Sportowe Fakty poinformował w poniedziałek, że rywalem Mariusza Pudzianowskiego na jubileuszowej gali KSW 70 będzie Michał Materla. Starcie ikon polskiego MMA zostało zakontraktowane w limicie kategorii ciężkiej.

Pudzianowski przystąpi do pojedynku z Materlą po czterech kolejnych zwycięstwach. Były strongman w ostatnich starciach pokonał Erko Juna, Nikolę Milanovicia, Łukasza Jurkowskiego i "Bombardiera". Wszystkie te pojedynki zwyciężył przed czasem, co pozwoliło "Pudzianowi" na awans na trzecią pozycję w rankingu wagi ciężkiej KSW. Ostatni raz zawodnik z Białej Rawskiej przegrał w marcu 2019 roku, kiedy w wyniku kontuzji musiał uznać wyższość Szymona Kołeckiego.

Mariusz Pudzianowski vs Michał Materla na gali KSW 70

Materla to z kolei żywa legenda polskiego MMA. Waleczny, charakterny i nieustępliwy szczecinianin występuje w KSW od 2006 roku. Od tamtej pory stoczył dla największej polskiej organizacji MMA 26 pojedynków. 38-latek to również były zwycięzca turnieju KSW oraz były mistrz tej organizacji w dywizji średniej.

Gala KSW 70 rozpocznie się w sobotę 28 maja o godzinie 19:00 na Atlas Arenie w Łodzi. Prócz Mariusza Pudzianowskiego i Michała Materli w wydarzeniu udział weźmie również m.in. debiutant, utytułowany polski kickbokser Radosław Paczuski. Jego rywal nie jest jednak jeszcze znany.

loader

RadioZET.pl/WP SportoweFakty