Obserwuj w Google News

Sześć medali Polaków na mistrzostwach Europy MMA 2022

2 min. czytania
30.09.2022 12:13
Zareaguj Reakcja

W dniach 24-28 września 2022 w stolicy Gruzji - Tbilisi miały miejsce Mistrzostwa Europy MMA 2022 organizacji GAMMA (Global Mixed Martial Arts Association). Reprezentacja Polski przywiozła z turnieju aż 6 medali!

Mistrzostwa Europy MMA 2022
fot. mat. pras.

Udział pięcioosobowej kadry Polski powołanej przez Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki był możliwy dzięki hojnemu wsparciu finansowemu oraz materialnemu federacji FAME MMA i firmy Extreme Hobby.

- Ten ogromny sukces polskiej reprezentacji nie byłby możliwy, gdyby nie nasi przyjaciele - bo śmiało tak mogę o nich powiedzieć - federacja FAME MMA oraz Extreme Hobby. To im zawdzięczamy szansę udziału w Mistrzostwach Europy MMA 2022 i pragnę w imieniu własnym i zawodników serdecznie za tę szansę podziękować - komentuje Sławomir Cypel, Prezes Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki.

Nasi zawodnicy prowadzeni przez Trenerów Kadry, Kamila Umińskiego i Wojciecha Klimkiewicza oraz Sławomira Cypla od samego początku pokazali, że przyjechali po zwycięstwo.

Mistrzostwa Europy MMA 2022. Jak spisali się Polacy?

Iwo Baraniewski, startujący w kategorii do 120,2 kg, w półfinale nie dał szans przedstawicielowi gospodarzy, udowadniając wyższość swoich umiejętności w każdej z rund. Natomiast w walce o tytuł Mistrza Europy MMA 2022 zmierzył się z wyjątkowo wymagającym przeciwnikiem, którego jednak w pełni zdominował, zmuszając sędziego do przerwania walki już w pierwszej rundzie. Udowodnił tym samym, że w pełni zasługuje na tytuł Mistrza i umocnił jednocześnie swoją pozycję w rankingu GAMMA. Już niebawem bronić będzie tytułu Mistrza Świata MMA 2021. Tegoroczne Mistrzostwa Świata MMA 2022 odbędą się na początku grudnia.

Wicemistrzyniami Europy MMA 2022 po ciężkich zmaganiach zostały Karolina Chłobuszewska i Joanna Walorska - Joanna podwójną, jako że podjęła wyzwanie i wystartowała w dwóch formułach: Striking MMA oraz dodatkowo Elite MMA. Z brązowymi medalami w swoich kategoriach powracają tym razem Marcin Błaziak i Paweł Grzeszczak.

- Sławomir Cypel wykonuje niesamowitą pracę na rzecz rozwoju mieszanych sztuk walki w naszym kraju. Jestem dumny z naszej reprezentacji i wspieranie tak wspaniałych zawodniczek i zawodników to sama przyjemność - mówi Krzysztof Rozpara, jeden z właścicieli federacji FAME MMA.

Osiągnięcia Polaków na mistrzostwach Europy MMA 2022:

  • Iwo Baraniewski – złoto i tytuł Mistrza Europy MMA 2022 w kategorii - 120,2 kg
  • Karolina Chłobuszewska – srebro i tytuł Wicemistrzyni Europy MMA 2022 w kategorii - 56,7 kg
  • Joanna Walorska – srebro i tytuł Wicemistrzyni Europy MMA w kategorii -65,8 kg oraz Striking MMA - 65,8 kg
  • Marcin Błaziak – brąz w kategorii - 77,1 kg
  • Paweł Grzeszczak – brąz w kategorii - 61,2 kg.

RadioZET.pl