,

Dramatyczne wyznanie syna Dawida Kosteckiego. Ujawnił ostatnie słowa ojca

Maciej Walasek
20.06.2020 10:13

Wkrótce minie rok od śmierci Dawida „Cygana” Kosteckiego. Syn pięściarza w rozmowie z „Onetem” przyznał, że nie wierzy w samobójczą śmierć ojca i przedstawił swoją wersję wydarzeń. Jednocześnie zdradził ostatnie słowa sportowca, jakie od niego usłyszał.

syn Dawida Kosteckiego nie wierzy w samobójstwo ojca
fot. TOMASZ JAGODZINSKI/East News

Na początku sierpnia zeszłego roku, Dawid Kostecki został znaleziony martwy w celi zakładu karnego na warszawskiej Białołęce. Współwięźniowie niczego nie zauważyli, bo „Cygan” wcześniej przykrył się kocem. Tragedia miała mieć miejsce nad ranem. Chociaż sprawą zajęła się prokuratura, ostatecznie jako przyczynę zgonu podano samobójstwo. Jednak w to nie wierzy syn pięściarza, Krystian, który w szczerej rozmowie z „Onetem” opowiedział, jak dowiedział się o śmierci ojca i ujawnił, jakie były ostatnie słowa, jakie do niego wypowiedział.

- Do naszego domu zapukał policjant. Mama przeszła z nim do salonu, ale gdy usłyszałem, że płacze, otworzyłem drzwi. Od razu powiedziała, że tata nie żyje. Potrzebowałem jakichś pięciu minut, żeby dotarło do mnie, co się stało. Później z oczu popłynęły łzy. Byłem przyzwyczajony do jego nieobecności, ale przecież zawsze wracał. Podczas ostatniej rozmowy na widzeniu powiedział mi na pożegnanie: „kocham cię, synek, pilnuj mamy” - mówił.

Syn Dawida Kosteckiego nie wierzy w samobójstwo ojca

- Jestem pewien, że nie popełnił samobójstwa. Daję sobie uciąć rękę, a nawet obie i wiem, że wielu ludzi myśli podobnie. Nawet jego wrogowie wiedzą, że sam się nie zabił. Chciał odsiedzieć wyrok i do nas wrócić. Przeczytałem, że przed śmiercią był w głębokiej depresji. To bzdura. Przeżywał swoje problemy, jednak nie uwierzę w to, że się załamał. Nie miał powodu, by odbierać sobie życie – kontynuował.

Tajemnicze nakłucia na szyi Kosteckiego. Pięściarz został zamordowany?

Przypomnijmy, że sportowiec jako pierwszy ujawnił powiązania wysoko postawionych funkcjonariuszy CBŚP z właścicielami agencji towarzyskich na Podkarpaciu. Mieli w nich bywać i korzystać z ich usług politycy oraz urzędnicy państwowi.

- Codziennie zadaję sobie pewne pytania. Kto konkretnie pozbawił życia mojego ojca? Kto o tym wie? Komu najbardziej na tym zależało? Jesteśmy zwykłą rodziną, a na ukryciu tej prawdy zależy ludziom z wyższych szczebli. Są silni, więc robią, co chcą i wzajemnie się kryją. Jesteśmy za mali, by z nimi walczyć. Umorzenie śledztwa wcale nie było dla mnie ciosem, przygotowywałem się na taki scenariusz - zaznaczył.

Dawid Kostecki nie żyje

Dawid Kostecki był świetnie zapowiadającym się młodym pięściarzem. Był m.in. młodzieżowym mistrzem federacji WBC. Na zawodowych ringach wygrał 39 z 41 pojedynków. Potem jednak pogubił się, często trafiał do więzienia, prowadził szemrane interesy, a w 2015 roku wpadł na dopingu.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/onet.pl