Zamknij

Skandal po walce Joshua - Usyk. Brytyjczyk wpadł w totalny szał

Maciej Walasek
21.08.2022 10:40

Anthony Joshua nie popisał się po ogłoszeniu końcowego wyniku. Gdy Brytyjczyk usłyszał, że walkę wygrał Ołeksandr Usyk wpadł w szał i wyrzucił mistrzowskie pasy z ringu. Jednak na tym się nie skończyło.

Anthony Joshua
fot. AP/Associated Press/East News

Anthony Joshua musiał przełknąć gorycz porażki. Brytyjczyk stracił mistrzowskie pasy federacji WBA, WBO, IBF i IBO. Kiedy tylko przekazano werdykt sędziów 32-latek nie mógł pogodzić się z przegraną. Joshua najpierw wyrzucił pasy należące do Ołeksandra Usyka i wyrzucił je z ringu. Następnie sam opuścił ring, ale po chwili powrócił, zaczynając monolog.

- Gdybyście znali moją historię, zrozumielibyście tę pasję. Nie jestem pięściarzem od dziecka, który wcześnie uznawany był za wielki talent. Byłem w więzieniu, później zacząłem trenować, bo chciałem walczyć. Przepraszam za zachowanie, to z powodu pasji - mówił pięściarz.

Mimo wszystko Anthony Joshua potrafił pochwalić Usyka. - To fenomenalny talent. Będziemy mu kibicować - zaznaczył.

Skandaliczne zachowanie Joshuy po walce z Usykiem

Pierwsza walka Joshua - Usyk odbyła się we wrześniu zeszłego roku. Wówczas górą był Usyk, który pokonał Joshuę po jednogłośnej decyzji sędziów.

Brytyjczyk zażądał rewanżu, korzystając z klauzuli  zawartej w kontrakcie. Rewanżowa walka odbyła się w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej. Jeden z sędziów punktował 115-113 na korzyść Joshuy, a dwaj pozostali 115-113 i 116-112 dla Ukraińca. Tym samym niepokonany na zawodowym ringu Usyk odniósł 20. zwycięstwo (13 przed czasem). Z kolei brytyjski pięściarz doznał trzeciej porażki w karierze.

loader

RadioZET.pl