,

Sensacyjna decyzja Artura Szpilki. "Wrócę, ale już nie w boksie"

19.01.2022 13:52

Artur Szpilka poinformował w rozmowie z kanałem "To jest boks", że na razie nie zamierza kontynuować kariery pięściarskiej. Ujawnił jednak również, że nie zamierza całkowicie rezygnować ze sportów walki.

Artur Szpilka
fot. Lukasz Solski/East News

Artur Szpilka ostatnią walkę bokserską stoczył w maju 2021 roku, kiedy przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Łukaszem Różańskim na gali Knockout Boxing Night 15 w Rzeszowie. Nie dość, że pojedynek zakończył się dla popularnego "Szpili" wstydliwą porażką, to w dodatku doznał on kontuzji kolana, które musiał ostatecznie poddać operacji.

32-latek powoli wraca do zdrowia, ale, jak przyznał, zamierza wrócić do sportów walki w zupełnie innej odsłonie. - Obraziłem się na boks. Obecnie nie boksuję, wrócę w MMA - oznajmił sensacyjnie Szpilka dla kanału "To jest boks".

Sensacyjna decyzja Artura Szpilki. "Wrócę, ale już nie w boksie"

Były pretendent do tytułu mistrza świata w boksie w wadze ciężkiej nie zdradził jednak, w jakiej organizacji MMA zadebiutuje. Całkiem możliwe, że urodzony we Wieliczce pięściarz dołączy do KSW. W grę wchodzi jednak również Fame MMA, gdzie Szpilce byłoby zdecydowanie łatwiej rozpocząć przygodę z mieszanymi sztukami walki i gdzie obecnie walki toczy jego narzeczona - Kamila Wybrańczyk.

Artur Szpilka stoczył na bokserskich ringach 29 pojedynków, z których aż 24 wygrał. W ostatnich latach jednak poziom sportowy Polaka wyraźnie się obniżył.

loader

RadioZET.pl/To jest boks