Zamknij

Polak powalczy o pas mistrza świata. Jest nowa data walki Łukasza Różańskiego

31.08.2022 14:57

Portal ringpolska.pl poinformował, kiedy dojdzie do walki Łukasza Różańskiego z Kolumbijczykiem Oscarem Rivasem. Stawką pojedynku będzie pas mistrza świata organizacji WBC w wadze bridger. Obecnie należy on właśnie do Rivasa.

Łukasz Różański
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Jak poinformował portal ringpolska.pl, potwierdziły się wcześniejsze doniesienia dziennikarza Dana Rafaela ws. terminu walki Łukasza Różańskiego (14-0, 13 KO) z Oscarem Rivasem (28-1, 19 KO). Pojedynek odbędzie się w sobotę 15 października w kolumbijskim Cali.

Przypomnijmy, że początkowo gala planowana była na 13 sierpnia, jednak nie doszła do skutek ze względu na... miesiąc miodowy Jennifer Lopez. Występ gwiazdy muzyki pop miał być główną atrakcją imprezy w Cali, planowanej na 40 tysięcy kibiców. W związku z niepewnym występem Lopez organizatorzy wydarzenia postanowili odwołać jej koncert, a przy tym walkę Polaka z Kolumbijczykiem.

Różański vs Rivas: Zapowiedź walki o pas WBC

Niepokonany Różański cierpliwie czekał na szansę walki o pas i wszystko wskazuje na to, że wreszcie się doczekał. Dodajmy, że pięściarz z Rzeszowa w maju ubiegłego roku pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Artura Szpilkę i zdobył pas WBC International w kategorii bridger.

Oscar Rivas w starciu z Polakiem będzie bronić tytułu mistrza świata organizacji WBC po raz pierwszy. Wcześniej, podobnie jak Różański, rywalizował w kategorii ciężkiej, ale mierzył się z lepszymi przeciwnikami i większymi nazwiskami od rzeszowianina. Udało mu się pokonać m.in. Bryanta Jenningsa.

Różański vs Rivas: Kiedy, gdzie i o której godzinie walka?

Walka Łukasz Różański vs Oscar Rivas odbędzie się w sobotę 15 października w kolumbijskim Cali o nieznanej jeszcze godzinie. Gdy tylko organizatorzy gali podadzą szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia, zaktualizujemy ten tekst.

loader

RadioZET.pl/ringpolska.pl

630f5a8ba53f6b0061839f6c