Obserwuj w Google News

Kolejny Polak w UFC! Efektowne poddanie na oczach szef organizacji

1 min. czytania
31.08.2022 09:05
Zareaguj Reakcja

W jedną rundę załatwił sprawę kontraktu w UFC Mateusz Rębecki. Popularny "Chińczyk" zmierzył się na gali DWCS 52 w Las Vegas z Rodrigio Lidio. Brazylijczyk został poddany, a wszystko działo się na oczach Dana White'a, szefa największej organizacji MMA na świecie.

Mateusz Rębecki
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Dominacja Mateusz Rębeckiego w starciu z Rodrigio Lidio była niepodważalna. "Chińczyk" miał dobrze przygotowany plan na ten pojedynek - nie wdawać się w stójkowe wymiany i sprowadzić wszystko do parteru. 

Tak też właśnie zrobił. Na dwie minuty przed końcem pierwszej rundy Polakowi udało się zapiąć duszenie zza pleców na szyi rywala, przez co Lidio musiał odklepać. 

Redakcja poleca

Rębecki wywalczył kontrakt w UFC

Poczynania Rębeckiego w oktagonie oglądał na żywo szef  UFC, który był pod wrażeniem jego umiejętności. - Moja ksywa dla tego gościa brzmi "Rebeastie". Gość jest absolutnym rzeźnikiem. Silny, nieprawdopodobnie ostry - powiedział Dana White.

Dzięki wygranej "Chińczyk" wywalczył kontrakt w największej organizacji MMA na świecie. - Gościa będzie się świetnie oglądało - dodał prezes UFC.

Rębecki od kilku lat starał się o angaż w UFC. Reprezentant Berserker's Team Szczecin jest niepokonany od niemal ośmiu lat. W kategorii lekkiej UFC dołączy on do innych Polaków - Mateusza Gamrota i Michała Figlaka.

RadioZET.pl/lowking.pl