Zamknij

Pudzianowski vs Juras na KSW 61? Organizacja szykuje walkę legend

16.04.2021 13:42

Mariusz Pudzianowski vs Łukasz "Juras" Jurkowski na KSW 61? Takie sensacyjne wieści przekazał portal MMA-Pudelek. Do starcia legend polskiego MMA miałoby dojść jeszcze w tym roku.

Pudzianowski vs Juras
fot. Igor Kralj/PIXSELL/Press Association/East News

Pudzianowski vs Juras na KSW 61? Konfederacja Sztuk Walki (KSW), największa organizacja MMA w Polsce i w Europie zaczęła ostatnio tracić względem gal produkowanych przez Fame MMA, gdzie w klatce rywalizują m.in. patostreamerzy czy YouTuberzy. Na najbliższym wydarzeniu spod tego szyldu pojawi się zawodnik z przeszłością w UFC Norman Parke, który skrzyżuje rękawice z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim. Mówi się, że sprzedaż transmisji w systemie PPV kilkukrotnie przewyższa zakup pay-per-view na gale KSW.

KSW zarzuca się m.in. zbyt wysoką cenę w stosunku do oferowanego produktu oraz "mieszanie ciągle w tym samym kotle". Cały czas stawia się na sprawdzonych zawodników, a nowych nie widać. Niektórzy, jak Michał Materla czy "Popek", który - co by o nim nie mówić - medialnie "ciągnął" te wydarzenia, decydują się na zmianę federacji, inni kończą kariery lub szczyt formy i popularności mają już za sobą. Stąd doniesienia MMA-Pudelek mogą znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości.

MMA-Pudelek: Pudzianowski vs Juras na KSW 61

Chodzi o możliwe zestawienie dwóch legend polskiego MMA i postaci nierozerwalnie od lat związanych z KSW, Mariusza "Pudziana" Pudzianowskiego i Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego. O takiej ewentualności mają świadczyć tajemnicze słowa byłego strongmana.

- Są plany, już wszystko dogadaliśmy i na dniach to zostanie gdzieś ogłoszone. Zostało osiem tygodni, trzeba znowu być sportowcem na sto procent - mówił "Pudzian" na kanale Boksujemy.tv. - Szykuje się niedługo prawdziwa wojna z jednym orzeszkiem. Orzeszek, gotuj się, bo ja idę też - dodał na Instagramie.

"Według naszych źródeł walką wieczoru KSW 61 będzie starcie Łukasza Jurkowskiego z Mariuszem Pudzianowskim" - czytamy w Pudelku.

Pudzianowski vs Juras. Starcie legend KSW

Mariusz Pudzianowski zadebiutował w KSW w 2009 roku. Początkowo wydawało się, że będzie tylko ciekawostką i będzie zestawiany w tzw. "freak fightach", ale wraz z upływem czasu jego pozycja rosła. Do tej pory stoczył 21 pojedynków (jeden uznano za nieodbyty) i 14 z nich wygrał.

Łukasz "Juras" Jurkowski jest z KSW od początku. To on został pierwszy mistrzem, gdy gale odbywały się jeszcze w formie turniejowej. Na koncie ma 28 walk i 17 wygranych. Po raz ostatni w klatce pojawił się w 2019 roku.

loader

RadioZET.pl/MMA Pudelek