Obserwuj w Google News

"Popek" przeprasza za kibiców Albanii. Pokazał zdjęcie z Andrzejem Dudą

2 min. czytania
14.10.2021 16:02
Zareaguj Reakcja

Mecz Albania - Polska w ósmej kolejce eliminacji mistrzostw świata 2022 wzbudził wiele emocji. Szczególnie ciśnienia nie zdołali wytrzymać kibice gospodarzy, którzy po strzeleniu decydującego gola na 1:0 przez Polaków zaczęli rzucać na boisko, czym popadnie. Za takie zachowanie albańskich fanów przeprosił teraz popularny "Popek", znany także jako... "Król Albanii".

Popek Monster
fot. SZYMON STARNAWSKI /POLSKA PRESS/Polska Press/East News
  1. "Popek" przeprasza za kibiców Albanii. Pokazał zdjęcie z Andrzejem Dudą
  2. Fani "Popka" zachwyceni jego stanowiskiem wobec albańskich kibiców
  3. El. MŚ 2022: Na którym miejscu w grupie Polacy? Z kim grają kolejne mecze?

Stawka meczu Albania - Polska była olbrzymia. Zwycięzca tego spotkania znacząco przybliżał się bowiem do awansu do baraży decydujących o udziale w przyszłorocznych mistrzostwach świata 2022. Ostatecznie jednak to Polacy, przede wszystkim za sprawą gola Karola Świderskiego, wyszli z tego pojedynku zwycięsko.

Bramka napastnika PAOK-u wywołała jednak ogromne zamieszanie na trybunach. Wściekli kibice gospodarzy zaczęli rzucać w polskich piłkarzy wszystkim, co tylko mieli pod ręką. Na boisko leciały butelki, zapalniczki, a nawet... telefony komórkowe. Na te wydarzenia szybko zareagował sędzia, który najpierw przerwał, a potem zawiesił mecz. Po ponad 20 minutach sytuacja na trybunach nieco się uspokoiła i arbiter zadecydował ostatecznie o wznowieniu i dokończeniu spotkania.

Redakcja poleca

"Popek" przeprasza za kibiców Albanii. Pokazał zdjęcie z Andrzejem Dudą

Skandaliczne zachowanie Albańczyków trafiło na języki mediów na całym świecie i niedziwne, że wreszcie doczekało się komentarza samego "Króla Albanii", czyli popularnego  "Popka".

"Oficjalne przeprosiny za haniebne zachowanie albańskich kibiców na wczorajszym (wtorkowym - przyp. red.) meczu. PS.: Nie miałem z tym nic wspólnego, ale czuję się zobowiązany" - napisał raper i zawodnika FAME MMA na swoim profilu na Instagramie.

Fani "Popka" zachwyceni jego stanowiskiem wobec albańskich kibiców

Oprócz "przeprosin" "Popek" zamieścił również fotomontaż z  Andrzejem Dudą. Imituje on scenę "pogodzenia się" "Króla Albanii" z prezydentem po skandalicznym zachowaniu albańskich kibiców. Fanom muzyka bardzo się to "stanowisko" spodobało.

"Kocham cię", "Popuś, czy to ty?", "System rozwalony", "Mistrz" - to tylko niektóre z wielu pozytywnych komentarzy internautów pod postem.

El. MŚ 2022: Na którym miejscu w grupie Polacy? Z kim grają kolejne mecze?

Po ośmiu meczach el. MŚ 2022 Polacy zajmują drugie miejsce w grupie I z 17 punktami na koncie. Prowadzą Anglicy z 20, a trzecią lokatę okupuje Albania z 15 "oczkami". Do zakończenia zasadniczej fazy kwalifikacji pozostały biało-czerwonym dwa spotkania - z Andorą i Węgrami.

RadioZET.pl/Instagram/popek_oficjalnie