,

Pogrzeb Dawida Kosteckiego nie odbył się. Kaplica została zamknięta

Marek Garus
10.08.2019 20:09

Pogrzeb Dawida Kosteckiego nie odbył się. Po poprzedzającej pochówek boksera innej ceremonii pogrzebowej kaplica została zamknięta. Wyborcza.pl donosi, że może za tym stać rodzina pięściarza.

Kostecki
fot. TOMASZ JAGODZINSKI/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pogrzeb Dawida Kosteckiego zaplanowany na sobotę 10 sierpnia w Rzeszowie nie doszedł do skutku. "Po zakończeniu poprzedniej ceremonii pogrzebowej, kaplica została zamknięta. Nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb pięściarza i jakie zostaną podjęte następne kroki" - dowiedział się "Super Express".

Ostatnie pożegnanie zmarłego miało rozpocząć się o godzinie 12:30 na cmentarzu Pobitno, jednak, jak z kolei donosi wyborcza.pl, nie odbyło się na wniosek adwokata rodziny boksera, Romana Giertycha. Bliscy Kosteckiego nie wierzą w wersję o samobójstwie pięściarza i nie chcą bezcześcić dobrego imienia nieboszczyka.

>> Śmierć Kosteckiego a afera podkarpacka. Rodzina nie wierzy w samobójstwo

Dawid Kostecki nie żyje. Pogrzeb boksera nie odbył się

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo 2 sierpnia w więziennej celi w areszcie śledczym na warszawskiej Białołęce. Jak podała Służba Więzienna, powiesił się na prześcieradle, leżąc na więziennej pryczy. Współwięźniowie niczego nie zauważyli, bo Kostecki wcześniej przykrył się kocem. Tragedia miała mieć miejsce nad ranem.

>> Znamy wyniki sekcji zwłok Dawida Kosteckiego

38-letni Dawid Kostecki w więzieniu przebywał po raz piąty, odbywając karę 5 lat i 100 dni pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Był karany m.in. za handel narkotykami, kradzieże samochodów, czerpanie korzyści z nierządu i oszustwa podatkowe. Jego kara miała się skończyć za dwa lata.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl/MG