Obserwuj w Google News

Oficjalnie: Polak powalczy o mistrzostwo świata w boksie

1 min. czytania
27.04.2022 19:54
Zareaguj Reakcja

Łukasz Różański stanie w sierpniu przed życiową szansą. Pogromca Artura Szpilki będzie się bił w Kolumbii o tytuł mistrza świata WBC w kategorii bridger.

Łukasz Różański
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Walka Łukasza Różańskiego o pas mistrza świata WBC w kategorii bridger odbędzie się 13 sierpnia na stadionie piłkarskim im. Pascuala Guerrero w kolumbijskim Cali. Polak zmierzy się z obecnym mistrzem Kolumbijczykiem Oscarem Rivasem - poinformowano we wtorek podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Bogocie.

Rivas (28-1, 19 KO) jest mistrzem świata w dywizji bridgerweight (limit do 102 kg) od października 2021 roku. Wówczas w Montrealu zwyciężył na punkty Ryana Różickiego z Kanady. Wcześniej kolumbijski pięściarz walczył w kategorii ciężkiej, w której pokonał m.in. Bryanta Jenningsa czy Fabio Maldonado.

Łukasz Różański powalczy o pas mistrza świata w kategorii bridger

Różański (14-0, 13 KO) jest z kolei niepokonany w zawodowym ringu. Ostatni swój pojedynek stoczył w maju 2021 roku w Rzeszowie z Arturem Szpilką, którego znokautował już w pierwszej rundzie. Tym samym 36-latek sięgnął po pas WBC International i wysoką pozycję w rankingu.

Redakcja poleca

Warto zaznaczyć, że Polak zmierzy się z Rivasem o mistrzostwo na zastępstwo dla będącego numerem 1 w zestawieniu WBC Jewiegienija Romanowa. Rosjanin został wyeliminowany z rywalizacji o pas po tym jak jego kraj 24 maja napadł zbrojnie na Ukrainę.

RadioZET.pl/WBC