Zamknij

Nikołaj Wałujew walczy ze śmiertelną chorobą. Dramat byłego mistrza świata

Maciej Walasek
23.06.2019 17:33

Nikołaj Wałujew zdradził, że jest śmiertelnie chory. Były mistrz świata wagi ciężkiej ujawnił, że ma poważne problemy po operacjach guzów przysadki mózgowej. Od wielu miesięcy trwa intensywna terapia pięściarza.

Nikołaj Wałujew walczy ze śmiertelną chorobą. Dramat byłego mistrza świata
fot. EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nikołaj Wałujew kilka lat temu przeszedł operacje usunięcia guzów przysadki mózgowej w Niemczech i Rosji. Pierwszy zabieg nie przeszedł pomyślnie, a podczas drugiego lekarze nie usunęli wszystkich guzów w obawie, że były mistrz świata w wadze ciężkiej nie przeżyje operacji.

Zobacz także

- Było to zbyt duże ryzyko, zgadzam się z decyzją profesora. Lekarze powiedzieli mi, że nie chcą teraz ryzykować i podejmować się ponownych operacji. Jestem śmiertelnie chory – podkreślił Wałujew.

Akromegalia - tajemnicza "choroba gigantów". Jak ją rozpoznać?

Choroba Nikołaja Wałujeaw związana jest z akromegalią. Były zawodnik cierpi na to schorzenie, w wyniku którego rosnący guz powoduje, że przysadka mózgowa zaczyna produkować za dużo hormonu wzrostu.

Akromegalia to wolno postępująca choroba, gdzie często myli się ją ze zwykłym procesem starzenia. Zmiana rysów twarzy i ciała następuje powoli, a dolegliwość rozpoznaje się z opóźnieniem, co powoduje nieodwracalne zmiany.

RadioZET.pl/sport.pl/MW