Zamknij

Nie żyje były ukraiński mistrz świata i Europy. "Zginął, broniąc Ojczyzny"

31.05.2022 08:36

Wadim Sotnikow nie żyje. Świat sportu stracił kolejną wybitną jednostkę w wyniku rosyjskich bombardowań w Ukrainie. Zmarły sportowiec był mistrzem świata i Europy w walce wręcz.

Wadim Sotnikow
fot. Materiały prasowe/Dnepr Express/Wadim Sotnikow

Otrzymaliśmy kolejne smutne wieści z Ukrainy, gdzie od 24 lutego na rozkaz Władimira Putina trwa wojna. Jak podał ukraiński kanał telewizyjny D1, kolejną ofiarą ze świata sportu jest ukraiński mistrz walki wręcz Wadim Sotnikow.

Ten, jak wielu jego rodaków, po wybuchu wojny w Ukrainie Sotnikow postanowił pozostać w swoim kraju i walczyć w obronie jego niepodległości. Niestety, zapłacił za to najwyższą cenę.

Nie żyje Wadim Sotnikow

"Wadima Sotnikowa już z nami nie ma. Zmarł. Niesamowita osoba. Idealny sportowiec. Przyjaciel, którego wszyscy szukamy" - napisał jego kolega w mediach społecznościowych. Informacja ta została również potwierdzona na oficjalnej stronie Ukraińskiej Federacji Walki Wręcz.

"Z wielkim smutkiem i bólem w naszych sercach informujemy, że nasz towarzysz, przyjaciel, mistrz sportu Ukrainy klasy międzynarodowej, utalentowany trener i sportowiec Wadim Sotnikow zginął, broniąc Ojczyzny przed rosyjskim najeźdźcą" - napisano.

Wadim Sotnikow urodził się w Krzywym Rogu, ale mieszkał i pracował w Dnieprze. Był mistrzem świata i Europy w walce wręcz. W Ukrainie nie miał w tej dyscyplinie sobie równych.

RadioZET.pl