Zamknij

Nie żyje były mistrz świata i legenda boksu. Świat sportu w żałobie

13.10.2021 17:59

Tony DeMarco nie żyje. Legendarny amerykański pięściarz i były mistrz świata wagi półśredniej zmarł w poniedziałek rano. Miał 89 lat.

Tony DeMarco
fot. WBC
  1. Nie żyje były mistrz świata i legenda boksu Tony DeMarco
  2. Tony DeMarco: Osiągnięcia i sukcesy

O śmierci Tony'ego DeMarco jako jeden z pierwszych poinformował promotor bokserski, Russel Peltz.

"Dziś rano zmarł Tony DeMarco, mistrz wagi półśredniej. Zdecydowanie niedoceniany i wspaniały człowiek" - napisał w poniedziałek w mediach społecznościowych.

Nie żyje były mistrz świata i legenda boksu Tony DeMarco

Tony DeMarco urodził się w 1932 roku w Bostonie, a swoją pierwszą walkę stoczył już 16 lat później. Amerykanin musiał wtedy podać swoje fałszywe dane, bowiem żeby oficjalnie walczyć, musiał być pełnoletni.

W ciągu kolejnych 14 lat stoczył 71 walk, spośród których 58 wygrał, jedną zremisował, a 12 przegrał.

Tony DeMarco: Osiągnięcia i sukcesy

Po tytuł mistrza świata sięgnął w kwietniu 1955 roku, kiedy to znokautował Johnny'ego Saxtona. Z pasa nie cieszył się jednak długo, bowiem przegrał już pierwszą walkę w jego obronie z Carmenem Basilio. Rewanż również nie zakończył się po myśli DeMarco. Oba pojedynki z Basilio przegrał w 12. rundzie przez nokaut.

- Byłbym szczęśliwy nawet wtedy, gdybym był mistrzem tylko przez jeden dzień. To było dla mnie spełnieniem marzeń - przyznał nie tak dawno w rozmowie z ESPN. W 2019 roku DeMarco został wprowadzony do Galerii Sław.

RadioZET.pl