Obserwuj w Google News

Narkun - Chuzhigaev GODZINA: Kiedy i o której walka na gali KSW 66?

2 min. czytania
15.01.2022 22:30
Zareaguj Reakcja

Tomasz Narkun - Ibragim Chuzhigaev: GODZINA i DATA walki na KSW 66. Kiedy odbędzie się walka Narkun - Chuzhigaev? O której walka na KSW 66? Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski wagi półciężkiej. Sprawdź podstawowe informacje przed walką Narkun - Chuzhigaev. O której można spodziewać się walki na KSW 66?

Tomasz Narkun
fot. JAKUB WOSIK/REPORTER/East News

Tomasz Narkun, najdłużej panujący mistrz w KSW, wraca do oktagonu. Polak pojawi się na 66. edycji gali, a jego rywalem będzie Ibragim Chuzhigaev. Będzie to 14. walka Narkuna w największej polskiej federacji. Jego bilans to dziesięć zwycięstw, z czego trzy przez nokaut, a sześć przez poddanie. Popularny "Żyrafa" doznał trzech porażek.

Narkun stanie po raz kolejny do obrony tytułu. Tym razem jego przeciwnikiem będzie niepokonany w sześciu ostatnich pojedynkach Ibragim Chuzhigaev. Reprezentant Rosji w całej karierze kończył przed czasem dziesięć starć, z czego aż siedem w pierwszej rundzie.

Redakcja poleca

Narkun - Chuzhigaev: Godzina walki KSW 66

Chuzhigaev przystępuje do tej walki jako debiutant w KSW. 30-latek z Groznego do tej pory walczył dla cenionej organizacji ACB/ACA, a także podczas Eagle Fighting Championship. W tej ostatniej we wrześniu zanotował już ósmy nokaut w karierze. Warto dodać, że jest on niepokonany od czterech lat.

Z kolei Narkun przez ostatnie sześć lat przegrał jedynie w dwóch starciach mistrzowskich z czempionem kategorii ciężkiej, Philem de Friesem. W każdym innym boju król wagi półciężkiej odprawiał rywali, a najczęściej robił to za pomocą spektakularnych nokautów lub poddań. W tym czasie dwukrotnie pokonał m.in. legendarnego Mameda Chalidowa.

Narkun - Chuzhigaev: O której godzinie walka o pas wagi półciężkiej?

Walka Narkun - Chuzhigaev będzie jedną z głównych pojedynków na karcie głównej - zawodnicy zmierzą się w niej o pas w kategorii półciężkiej. Gala rozpocznie się 15 stycznia o godzinie 19:00, natomiast Polak z reprezentantem Rosji wejdzie do oktagonu około godziny 22:30. Relację live będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl