,

Conor McGregor może zawalczyć z kolejną legendą światowego boksu

26.09.2020 17:30

Manny Pacquiao, który przygotowuje się do powrotu na ring, rozważa możliwość walki z irlandzką gwiazdą MMA Conorem McGregorem - poinformował jeden z jego przedstawicieli.

Conor McGregor
fot. G Holland / Shutterstock.com

Ostatni pojedynek Pacquiao stoczył latem 2019 roku w Las Vegas. Odzyskał wtedy pas mistrza świata organizacji WBA w wadze półśredniej, pokonując niejednogłośnie na punkty Amerykanina Keitha Thurmana.

- Walka Manny'ego z McGregorem byłaby wydarzeniem na skalę światową - przekazał Sean Gibbons, prezes Manny Pacquiao Promotions.

Manny Pacquiao wraca do boksu

"PacMan" w grudniu skończy 42 lata. Na zawodowych ringach odniósł 62 zwycięstwa (w tym 39 przed czasem) i poniósł siedem porażek. Dwie walki zremisował.

Filipińczyk jest jedynym pięściarzem w historii, który wywalczył tytuł w ośmiu różnych kategoriach wagowych.

Z kolei Irlandczyk McGregor, gwiazdor mieszanych sztuk walki, jest o 10 lat młodszy. W 2017 roku w debiucie bokserskim przegrał z innym znakomitym zawodnikiem, królem wagi półśredniej Amerykaninem Floydem Mayweatherem Jr (50-0, 27 KO).

Będzie walka McGregor - Pacquiao?

- McGregor pokazał w walce z Mayweatherem, że jest w stanie rzucić wyzwanie najlepszym bokserom na świecie - dodał Gibbons, ale wskazał, że na razie negocjacje są "dalekie od zakończenia", a Pacquiao ma też kilka innych opcji na grudzień lub styczeń.

Kilka miesięcy temu McGregor ogłosił, że kończy z występami w MMA. Jak podkreślają media, zapewne zgodziłby się na hitową walkę bokserską z Pacquiao. Zresztą Irlandczyk wspominał już, że chętnie zmierzyłby się z Pacquiao, wskazał też miejsce – Bliski Wschód.

RadioZET.pl/PAP/AN