,

Marcin Najman przekazał słynną kurtkę na WOŚP

11.01.2021 13:09

Marcin Najman oddał swoją niebieską kurtkę na licytację 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aktualna cena kurtki dorównuje cenie koszulki Roberta Lewandowskiego.

Marcin Najman
fot. VIPHOTO/East News, kadr z wideo
  • Marcin Najman włączył się w 29. finał WOŚP;
  • Sportowiec przekazał na licytację słynną niebieską kurtkę;
  • Kurtka Najmana dorównuje na licytacji koszulce Roberta Lewandowskiego.

Marcin Najman często udziela się w akcjach charytatywnych. Tym razem pięściarz włączył się do 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazując na licytację słynną niebieską kurtkę. Przypomnijmy, że 41-latek wystąpił w tej kurtce w nagraniu, które w sieci odbiło się szerokim echem.

Chodzi o sytuację, w której dziennikarz Krzysztof Stanowski wyzwał sportowca na pojedynek. Do konfrontacji miało dojść przed budynkiem Rakowa Częstochowa. Najman pojawił się w wyznaczonym miejscu o umówionej porze, ale okazało się, że dziennikarza tam nie było. Stanowski nagrał swój filmik, w którym przyznał się do żartu. - Naprawdę myślałeś, że ja się wybiorę do Częstochowy, żeby się z Tobą bić? – pytał się pięściarza.

Marcin Najman przekazał kurtkę na WOŚP

W budynku klubu z Częstochowy znajdowali się znajomi dziennikarza, którzy zrobili zdjęcie Marcinowi Najmanowi. Fotografia stała się hitem sieci, a na jej podstawie internauci stworzyli mnóstwo memów. Finalnie słynna kurtka trafiła na licytację WOŚP.

- Tak jak obiecałem. Słynna niebieska kurtka, która już żyje swoim życiem w internecie, zostaje przekazana na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. (...) Mam nadzieję, że zostanie wylicytowana za porządne pieniądze – mówił Marcin Najman.

Licytacja kurtki Najmana zaczęła się w piątek, 8 stycznia i potrwa do 18 stycznia. Obecnie jej cena wynosi już 9 tys. 950 zł.

1
fot. screen

Kurtka dorównuje koszulce Roberta Lewandowskiego, w której wystąpił w finale Ligi Mistrzów. Aktualna cena trykotu kapitana reprezentacji Polski wynosi 9 tys. 999 zł.

2
fot. screen

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia. 29. edycja gra pod hasłem „Finał z głową – dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy”.

RadioZET.pl