Kownacki - Arreola: O której godzinie walka? GODZINA pojedynku Kownacki - Arreola

Maciej Walasek
03.08.2019 17:45

Kownacki - Arreola: O której godzinie walka? Kiedy i o której godzinie walczy Adam Kownacki? W najbliższą sobotę Adam Kownacki będzie walczył z Chrisem Arreolą w Barclays Center w Nowym Jorku. Kownacki – Arreola O KTÓREJ GODZINIE walka Kownacki – Arreola?

Kownacki - Arreola
fot. Wojciech KUBIK/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kownacki – Arreola GODZINA walki. O które godzinie walczy Kownacki – Arreola? Adam Kownacki w najbliższy weekend (3-4 sierpnia) będzie walczył z Chrisem Arreolą. Jeżeli polski pięściarz pokona przeciwnika, triumf pozwoli mu walczyć o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

- Moja taktyka? Tylko do przodu, żeby złamać rywala. Taki mam styl i to Chris niech się martwi, co ma zrobić. Idę po swoje, jak zawsze. Kiedy się ma plan B i C, to myśl gdzieś ucieka i umykają pewne rzeczy. Trzeba iść po swoje – tłumaczył przed galą Kownacki.

Niepokonany zawodnik ujawnił, że walka cieszy się dużym zainteresowaniem. Pojedynek zakontraktowano na 12 rund.

Kownacki - Arreona: GODZINA walki. O KTÓREJ GODZINIE walczy Kownacki?

38-letni i pochodzący z Kalifornii Arreola to doświadczony bokser. Ma na koncie 38 zwycięstw (33 przez nokaut), a swoją dwudziestą walkę wygrał w 2007 w wieku 26 lat. Na rozkładzie ma m.in. Travisa Walkera, Jameela McCline’a, Briana Minto czy Erica Molinę. Trzykrotnie walczył o pas mistrzowski WBC: w 2009 z Witalijem Kliczko, w 2014 z Bermanem Stiverne, a dwa lata później z Deontayem Wilderem. Wszystkie te walki przegrał przez nokaut. Porażkę poniósł też w 2010 roku w starciu z Tomaszem Adamkiem w Ontario w Kalifornii. Na konferencji przed walką potwierdził, że to jest jego ostatni maraton. Jeśli w starciu z Kownackim okaże się gorszy - odejdzie na sportową emeryturę.

Kownacki vs Arreola: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć walkę?

Kownacki - Arreola: GODZINA walki. TRANSMISJA TV

Polakowi, któremu pod koniec sierpnia urodzi się pierworodny syn, w wykonaniu zadania ma pomóc fakt, że po raz dziewiąty stanie na ringu świetnie sobie znanej Barclay’s Center na Brooklynie, dobrze przepracowany obóz oraz to, że jest faworytem (po raz pierwszy walczy jako headliner). W piątek wieczorem na kilku bukmacherskich stronach za dolara postawionego na Arreolę można było zarobić czternaście. “Jest gotów - to mało powiedziane. Od czasu przełomowego zwycięstwa nad Szpilką uwierzył w siebie również dzięki Armii Kownackiego, czyli rzeszy żywiołowych kibiców. W sobotę ich doping poniesie go do dwudziestego zwycięstwa” - mówi Keith Trimble, trener polskiego boksera.

Jego rywal nadrabia miną i mówi, że po zakończeniu walki Kownacki - Arreola to jemu będą kibicować Polacy. Uważa, że Adam może nie poradzić sobie z presją, która wiąże się z tym, że wkrótce może być siódmym Polakiem walczącym o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. On taką presję czuł przed walką z Kliczko, ale obecnie - dzięki wygranej w walce o pas innego Mexican-American Andy Ruiza Jr, z którym się przyjaźni od 17. roku życia - wszystko z niego zeszło.

Kowancki – Arreola to walka wieczoru podczas nowojorskiej gali, która odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę (3-4 sierpnia). Starcie Kownacki-Arreola zaplanowano o godzinie 4:00-4:30 czasu polskiego. Transmisja walki w Polsacie i Polsacie Sport.

RadioZET.pl/PAP/MW