Obserwuj w Google News

KSW potwierdza hitową walkę! Pudzianowski kontra Chalidow

1 min. czytania
05.10.2022 12:01
Zareaguj Reakcja

Mariusz Pudzianowski i Mamed Chalidow zmierzą się w walce wieczoru gali KSW 77! Pojedynek dwóch legend Konfrontacji Sztuk Walki odbędzie się jeszcze w tym roku.

Mariusz Pudzianowski i Mamed Chalidow
fot. ADAM GUZ/REPORTER

O walce Pudzianowski vs Chalidow mówiło się już od wielu miesięcy. Teraz federacja KSW oficjalnie potwierdziła, że dojdzie do niej podczas gali oznaczonej numerem 77. Ta odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach.

Mariusz Pudzianowski i Mamed Chalidow to dwie największe legendy polskiego MMA, które najmocniej przyczyniły się do popularyzacji tego sportu w naszym kraju. Urodzony w Groznym zawodnik w KSW walczy już od 2007 roku. Był w posiadaniu mistrzowskich pasów wagi półciężkiej i średniej. Ostatnią walkę stoczył w grudniu 2021 roku, gdy przegrał z Roberto Soldiciem. Wcześniej pokonał Scotta Askhama.

"Pudzian" w formie przed walką z Chalidowem

Jeśli chodzi o "Pudziana", to ten zadebiutował w KSW w roku 2009, pokonując Marcina Najmana już w 43. sekundzie. Ostatni raz widzieliśmy go w klatce w maju tego roku, gdy w main evencie gali KSW 70 wygrał z Michałem Materlą. W ostatnim czasie pokazał, że jest w wybornej formie, notując pięć wygranych z rzędu. Jak poradzi sobie w starciu z Mamedem?

Walka Pudzian vs Chalidow już 17 grudnia w Arenie Gliwice.

RadioZET.pl