Zamknij

Tragedia na ringu. Zawodnik zginął od kopnięcia w głowę

06.04.2021 17:00

Joel Cahuasqui nie żyje. Ekwadorski kickbokser zginął od kopnięcia w głowę podczas gali KickBoxing National Selective Pacific Cup. Miał zaledwie 25 lat.

Joel Cahuasqui
fot. Twitter/@AVAstudillo/screen
  • Joel Cahuasqui nie żyje
  • Ekwadorski kickboxer zginął na ringu od kopnięcia w bok głowy
  • Zmarł w szpitalu w wieku 25 lat

Joel Cahuasqui zginął na gali kickbokserskiej w Ekwadorze. 25-latek walczył podczas turnieju KickBoxing National Selective Pacific Cup, gdy otrzymał od rywala potężne kopnięcie w bok głowy. Ogłuszony Ekwadorczyk osunął się na matę, po czym trafił do szpitala.

Niestety, jak będzie można zobaczyć na poniższym nagraniu, na gali nie było ani lekarzy, ani jakiejkolwiek innej pomocy medycznej, stąd próba pomocy jeszcze na ringu zakończyła się niepowodzeniem.

Joel Cahuasqui nie żyje. Kickbokser zginął od kopnięcia w głowę [WIDEO]

W szpitalu okazało się, że Cahuasqui dostał wylewu krwi do mózgu. Jego stan był ciężki, lekarze podłączyli go do respiratora, jednak szybko uznali, że nie ma nadziei na uratowanie mu życia. Już na drugi dzień postanowiono odłączyć go od aparatury wspomagającej.

O szczegółach tragicznego zajścia poinformował ekwadorski dziennikarz, Alberto Astudillo B. Ten sam mężczyzna zamieścił na swoim profilu na Twitterze krótki filmik z walki, na którym widać akcję, która doprowadziła do zgonu Joela Cahuasquiego.

RadioZET.pl/Alberto Astudillo B