Jaś Kapela stoczy walkę z Ziemowitem Kossakowskim. Jest potwierdzenie

28.12.2021 09:57

Jaś Kapela stoczy pierwszą walkę w formule MMA. Publicysta Krytyki Politycznej zmierzy się z Ziemowitem Kossakowskim, byłym pracownikiem TVP i twórcą kanału Piast TV.

Jaś Kapela stoczy walkę z Ziemowitem Kossakowskim. Jest potwierdzenie
fot. Damian KLAMKA/East News

Jaś Kapela powalczy z Kossakowskim na gali Prime Show MMA. Będzie to pierwsza impreza pod taką nazwą, a pojedynek kontrowersyjnego lewicowego publicysty z prawicowym twórcą internetowym ma stać się jej motorem napędowym. By wzbudzić zainteresowanie walką, obaj zawodnicy zaczęli już wyzywać się w sieci.

- Chcieliście? To macie! Nie chcieliście, to też macie. Będę się bił w oktagonie! Przykro mi Kossakowski, ale zmiażdżę cię jak ZOMO górników – napisał Kapela na swoim Instagramie.

Na podobnym poziomie był wpis Ziemowita Kossakowskiego. - W lutym leje leszcza Jasia Kapelę – napisał twórca kanału Piast TV.

Jaś Kalepa - Ziemowit Kossakowski: kiedy walka? 

Obaj zawodnicy we wtorek 28 grudnia spotkają się na konferencji prasowej, a gala Prime Show MMA- według doniesień portalu "Wirtualne Media" - ma odbyć 29 stycznia w Warszawie lub Trójmieście.

Na gali Prime Show MMA zmierzą się też dwa youtuberzy: Kamerzysta i Kruszwil.

Jaś Kapela: kim jest? 

Ziemowit Kossakowski w 2014 roku był kandydatem PiS-u w wyborach samorządowych. Pracował w TVP Info skąd został zwolniony z powodu licznych kontrowersji, które wywołał. Jest też youtuberem – występuje w filmach, w których obraża swoich przeciwników politycznych, zwłaszcza tych z partii opozycyjnych.

Jan Kapela z kolei to pisarz, poeta i publicysta, znany ze swoich skrajnie lewicowych poglądów.

Zawodnik gali Prime Show MMA jest kojarzony z kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących bieżących wydarzeń (np. pożaru katedry Notre-Dame w Paryżu – „niech gówno płonie”). O swoim przeciwniku, Ziemowicie Kossakowskim mówi, że „skończy jak Popiełuszko”.

loader

RadioZET.pl/PAB