,

Nowy ranking zarobków sportowców. Lider zgarnął prawie 200 milionów dolarów

13.05.2021 08:40

Conor McGregor, irlandzki zawodnik MMA, mimo pandemii i przegranej w walce z Dustinem Poirierem, przez ostatni rok zarobił najwięcej wśród gwiazd sportu. Wyprzedził m.in. Leo Messiego i Cristiano Ronaldo - wynika z zestawienia magazynu „Forbes”.

Nowy ranking zarobków sportowców.
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News
  • Conor McGregor od maja 2020 roku do maja 2021 r. zarobił 180 mln dol.
  • Drugi w rankingu Lionel Messi wzbogacił się o 130 milionów dolarów
  • Kolejni w zestawieniu są Cristiano Ronaldo, Dak Prescott z NFL i Lebron James

Conor McGregor zarobił 180 mln dolarów, z czego aż 158 mln dol. poza oktagonem. Ta ostatnia kwota to zysk ze sprzedaży większościowego pakietu akcji własnej marki whisky. McGregor w styczniu podczas gali organizacji UFC w Abu Zabi doznał porażki przez nokaut (już w drugiej rundzie walki) z Amerykaninem Dustinem Poirierem. Irlandczyk mający bilans 22-5 przegrał dwa z trzech ostatnich pojedynków.

Drugi w rankingu Forbesa Lionel Messi zarobił 130 ml dol., z czego 97 mln dol. z kontraktu sportowego. Trzecie miejsce w zestawieniu Forbesa zajął Portugalczyk Ronaldo - 120 mln dol., z czego 70 mln dol. z kontraktu sportowego. Najwięcej spośród przedstawicieli NFL zarobił Dak Prescott z Dallas Cowboys - było to 107,5 mln dol, z czego aż 97,5 mln dol. z kontraktu sportowego.

Zarobki sportowców w ostatnim roku. Gwiazda NBA wzbogaciła się o prawie 100 milionów dolarów 

Piąty na tegorocznej liście "Forbesa" jest mistrz z 2020 z Los Angeles Lakers, czterokrotny triumfator koszykarskiej ligi NBA LeBron James - 96,5 mln dol. (31,5 mln dol. z kontraktu sportowego). Kolejny w zestawieniu był Neymar, Roger Federer, Lewis Hamilton, Tom Brady i Kevin Durant. 

Do tej pory tylko pięciu gwiazdom światowego sportu: tenisiście Rogerowi Federerowi, bokserom Floydowi Mayweatherowi i Manny Pacquiao, piłkarzowi Neymarowi oraz golfiście Tigerowi Woodsowi udało się przekroczyć rok do roku granicę 100 mln dol. dochodów.

Mimo pandemii trwającej ponad rok i znacząco wpływającej na sport - tak pod względem rywalizacji, jak i organizacji - czołowi sportowcy z rankingu „Forbesa” zarobili o 28 proc. więcej w porównaniu do zestawienia z 2020 r.

RadioZET.pl/PAP