,

Fame MMA 9: Wardęga brutalnie pobity, udany debiut Kamiszki

07.03.2021 00:50

Kizo w walce wieczoru Fame MMA 9 przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Arabem. Nieudany debiut w klatce zaliczył Sylwester Wardęga, który został brutalnie pobity przez Kacpra Blonsky'ego. Zwycięstwo odniosła za to Kamiszka, która pokonała Zusje.

Fame MMA 9 - wyniki
fot. Fame MMA/Instagram

Fame MMA 9 przyniosło kibicom mnóstwo emocji. Imponowały już pierwsze walki. Oleg Riaszeńcew przez dwie rundy dominował Patryka Karasia, ale w trzeciej dał się zaskoczyć i przegrał przez duszenie. Chwilę później zwycięstwo przez TKO odniósł Krystian "Krycha" Wilczak, który pokonał Patryka "Mortalcia" Barana.

W trzecim pojedynku Fame MMA 9 mieliśmy pierwsze tego wieczoru starcie kobiet. Karolina "Way of Blondie" pokonała decyzją sędziów Annę Andrzejewską.

Następne dwie walki były niezwykle wyrównane. Najpierw Jakub "Kuba Post" Postaremczak pokonał Mikołaja "Vandala" Rdzanka, a później Filip Zabielski okazał się lepszy od Mariusza "Hejtera" Słońskiego. W szóstej walce Fame MMA 9 kibicom zaprezentował się Patryk "Patrykos" Domke, ale jednogłośną decyzją sędziów przegrał z Pawłem "Ponczkiem" Sikorą.

Walka Kamiszka - Marta Linkiewicz na Fame MMA 10

Wreszcie doszło do od dawna wyczekiwanego debiutu Kamili Wybrańczyk, prywatnie partnerki Artura Szpilki. "Kamiszka" pokazała się z bardzo dobrej strony i zdominowała Kamilę "Zusje" Smogulecką. Wygrała przez duszenie w drugiej rundzie.

Po tym zwycięstwie została ogłoszona jej walka z Martą Linkiewicz, do której dojdzie na Fame MMA 10. Jej stawką będzie mistrzowski pas federacji.

Kubańczyk nowym mistrzem Fame MMA w wadze średniej

Stawką kolejnego starcia sobotniej gali był pas mistrza kategorii średniej. Zmierzyli się w nim Jakub "Kubańczyk" Flas i Marcin Malczyński. Walka skończyła się już po 56 sekundach. "Kubańczyk" tak okopał nogę rywala, że sędzia zmuszony był przerwać to starcie. Tym samym Malczyński stracił pas na rzecz rywala.

W co-main evencie oglądaliśmy starcie Sylwester Wardęga - Kacper Blonsky. Pojedynek zapowiadał się na wyrównany, ale w rzeczywistości był bardzo jednostronny. Blonsky od początku zaczął okładać rywala ciosami. Wardęga próbował odpowiedzieć obaleniem, ale nie był w stanie sprowadzić walki do parteru. Po jednym z kolejnych ciosów Blonsky'ego sędzia przerwał pojedynek.

Niewiele emocji dostarczyła walka wieczoru. W niej doszło do pojedynku Patryk "Kizo" Woziński - Gabriel "Arab" Al-Sulwi, który odbywał się na zasadach boksu. Żaden z zawodników w żadnym momencie nie podjął ryzyka. Nie było wielu ciosów i zwrotów akcji. Po trzech rundach sędziowie orzekli wygraną "Araba".

Warto podkreślić, że "Arab" wziął walkę na cztery dni przed galą. Pierwotnie "Kizo" miał bowiem walczyć z Popkiem, ale ten doznał kontuzji.

Kolejna gala - Fame MMA 10 odbędzie się 17 kwietnia. Karta Walk w części została już potwierdzona.

ZOBACZ KONIECZNIE: Fame MMA 10 - WALKI. Karta walk, zawodnicy. Kto walczy?

Fame MMA 9 - WYNIKI wszystkich walk:

  • Gabriel "Arab" Al-Sulwi pokonał Patryka "Kizo" Wozińskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Kacper Blonsky pokonał Sylwestra Wardęgę przez TKO
  • Jakub "Kubańczyk" Flas pokonał Marcina Malczyńskiego przez TKO i zdobył mistrzowski pas wagi średniej
  • Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk pokonała Kamilę "Zusje" Smogulecką przez duszenie
  • Paweł "Ponczek" Sikora pokonał Patryka "Patrykosa" Domke przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Filip Zabielski pokonał Mariusza "Hejtera" Słońskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów
  • Jakub "Kuba Post" Postaremczak pokonał Mikołaja "Vandala" Rdzanka przez niejednogłośną decyzję sędziów
  • Karolina "Way od Blondie" Brzuszczyńska pokonała Annę Andrzejewską jednogłośną decyzją sędziów
  • Krystian "Krycha" Wulczak pokonał Patryka "Mortalco" Barana przez TKO
  • Patryk "Ryba" Karaś pokonał Olega Riaszeńcewa przez duszenie

TAK RELACJONOWALIŚMY FAME MMA 9:

Logo radiozet Dzieje się