,

"Dziś zabrzmiał dla niego ostatni gong". Nie żyje utytułowany polski zawodnik

09.02.2022 10:32

Jarosław Dobosz nie żyje. Wychowanek Husarza Białystok był wybitnym polskim zawodnikiem muaythai. Na swoim koncie miał wiele medali mistrzostw Europy i świata. Zmarł po walce z chorobą w wieku zaledwie 34 lat.

Jarosław Dobosz
fot. Facebook/Jarosław Dobosz

O śmierci Jarosława Dobosza poinformował zarówno Polski Związek Muaythai, jak i klub, którego zawodnik był wychowankiem - Husaria Białystok. Dobosz był jednym z najlepszych polskich bokserów tajskich, który wygrywał zawody krajowe, ale również międzynarodowe, w tym mistrzostwo Europy w 2007 roku czy Puchar Europy w 2012 r.

Po komunikatach PZMuaythai i Husarii nietrudno wywnioskować, że 34-latek od pewnego czasu toczył walkę z chorobą. Nie podano jednak, z jaką dokładnie.

"Dziś zabrzmiał dla niego ostatni gong". Nie żyje utytułowany polski zawodnik

"Dziś zabrzmiał dla Jarka ostatni gong, niestety ta walka «do tyłu»... Przeciwnik nierówny, smutek, żal, już nie powiesz, że następnym razem będzie lepiej. Ogromne wyrazy współczucia rodzinie" - czytamy we wpisie białostocczan.

"Był dobrym przyjacielem oraz z pasją i oddaniem reprezentował biało-czerwonych. W tej smutnej chwili pragniemy złożyć Rodzinie i bliskim wyrazy głębokiego współczucia" - napisano z kolei na profilach w mediach społecznościowych PZMuaythai.

Uroczystości pogrzebowa Jarosława Dobosza odbędą się w środę 9 lutego na cmentarzu w Ploskach.

RadioZET.pl/PZMuaythai; Husaria Białystok