Zamknij

"Don Kasjo" kontra Artur Szpilka? "Szpila" zabrał głos ws. walki

19.10.2021 11:28

Artur Szpilka zabrał głos w sprawie możliwej walki z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim. Czy jeden z najbardziej rozpoznawalnych pięściarzy w Polsce zmierzyłby się z "królem" organizacji Fame MMA?

Artur Szpilka
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER/EAST NEWS

Kasjusz "Don Kasjo" Życiński ma za sobą już walkę w formule bokserskiej z zawodowcem. Na gali Fame MMA 10 zmierzył się ze znanym z występów w KSW i UFC Normanem Parkiem. Decyzją sędziów przegrał, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenia i w opinii niektórych ekspertów powinien był tę walkę wygrać. Na Fame MMA 12 sprawdzi się z kolejnym zawodowcem - Marcinem Wrzoskiem.

Szpilka vs Don Kasjo: czy dojdzie do walki?

Nie od dziś z występami w KSW czy Fame MMA łączony jest Artur Szpilka. Tym bardziej że dla tej drugiej federacji walczy jego życiowa partnerka - "Kamiszka". Nic więc dziwnego, że portal ringpolska.pl zapytał go o możliwy pojedynek z Kasjuszem.

- Nie no, przestań... Przestańcie. Jeżeli miałbym wrócić, choć nigdy nie mówiłem, że już skończyłem, to sportową walką. Z całym szacunkiem, ale chciałbym wrócić na walkę z jakimś bokserem - powiedział "Szpila".

loader

Artur Szpilka zawalczy w Fame MMA?

Wygląda więc na to, że na ten moment kibice nie mają co liczyć na starcie Szpilka vs Don Kasjo. Być może sytuacja zmieni się w przyszłości. Fame MMA niejednokrotnie udowodniło, że potrafi zaskoczyć i zakontraktować zawodników, którzy wcześniej nie chcieli mieć wiele wspólnego z federacją. Warto podać tu przykład Borysa Mańkowskiego, który początkowo krytycznie wypowiadał się o Fame, a na ostatniej gali stoczył pojedynek z innym zawodowcem, wspomnianym Normanem Parkiem.

Przypomnijmy, że Szpilka ostatni raz walczył w maju tego roku. W pierwszej rundzie przegrał z Łukaszem Różańskim.