,

Jest oficjalny komunikat ws. śmierci Dawida Kosteckiego. Znamy okoliczności

Krzysztof Sobczak
02.08.2019 13:50

Dawid Kostecki powiesił się na prześcieradle - poinformowała rzecznik prasowy dyrektora generalnego Służby Więziennej Elżbieta Krakowska. Sprawą zajęła się prokuratura.

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo
fot. TOMASZ JAGODZINSKI/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego" - czytamy w komunikacie. Nieoficjalnie wiadomo, że pięściarz przebywał w 4-osobowej celi.

"Dawid Kostecki nie był objęty specjalnym dozorem i nie zdradzał symptomów mogących świadczyć o tym, że spróbuje popełnić samobójstwo. Nie stwarzał też problemów wychowawczych" - przyznała Krakowska. Dodała, że sprawę zbada specjalnie powołany do tego zespół oraz prokuratura.

Rzecznik dyrektora generalnego SW przypomniała ponadto, że Dawid Kostecki odsiadywał już piąty wyrok. Ostatnio odsiadywał wyrok pięciu lat i stu dni pozbawienia wolności "za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Był karany m.in. za handel narkotykami, kradzieże samochodów, czerpanie korzyści z nierządu i oszustwa podatkowe. Obecna kara miała się skończyć za dwa lata".

Dawid Kostecki nie żyje

Dawid Kostecki był świetnie zapowiadającym się młodym pięściarzem. Był m.in. młodzieżowym mistrzem federacji WBC. Na zawodowych ringach wygrał 39 z 41 pojedynków. Potem jednak pogubił się, często trafiał do więzienia, prowadził szemrane interesy, a w 2015 roku wpadł na dopingu.

RadioZET.pl/Onet/KS