,

Milion euro na walkę z koronawirusem w Irlandii. Conor McGregor również pomaga

26.03.2020 13:49

Conor McGregor przekazał milion euro na walkę z pandemią koronawirusa w Irlandii. Pieniądze gwiazdy UFC wpłynęły na konta szpitali w regionie Leinster - najbardziej dotkniętego wirusem obszaru tego kraju.

Conor McGregor
fot. Splash News/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

O swoim wsparciu Conor McGregor poinformował na Twitterze. "Dzisiaj kupuję środki ochrony osobistej o wartości 1 miliona euro, które zostaną rozmieszczone we wszystkich szpitalach walczących w regionie Leinster. Do tej pory to najbardziej dotknięty region w Irlandii przez pandemię" - napisał gwiazdor MMA.

Conor McGregor przekazał milion euro na walkę z koronawirusem

Dzień wcześniej były podwójny mistrz UFC zaapelował do rodaków, by ci pozostali w domach i podjęli wszelkie środki ostrożności w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

- Musimy zamknąć nasze lotniska. Musimy zamknąć wszystkie nieistotne interesy. Musimy ograniczyć wszelkie zbędne podróże. Potrzebne jest przygotowanie i rozmieszczenie jednostek wojskowych w naszym kraju. Wzywam was wszystkich. Od tego zależy los naszej wielkiej wyspy. To jest moja prośba i modlę się, abyśmy mogli to osiągnąć - powiedział McGregor w specjalnym przemówieniu.

Popularnemu "Notoriousowi" zdecydował się odpowiedzieć minister finansów Irlandii, Paschal Donohoe. W wysłanej na Twitterze wiadomości polityk zachęcił zawodnika, by ten nie przestawał motywować ludzi do przestrzegania zasad związanych z profilaktyką wirusa.

Do tej pory w Irlandii stwierdzono około 1300 przypadków zakażenia koronawirusem. Siedem osób zmarło.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Twitter/TheNotoriusMMA

Logo radiozet Dzieje się