,

Conor McGregor wraca do oktagonu. Zmierzy się ze swoim największym przeciwnikiem

14.04.2021 14:28

Conor McGregor po raz trzeci zmierzy się z Dustinem Poirerem. UFC ogłosiło, że pojedynek odbędzie się na gali 10 lipca.

Wielki hit w UFC. Poznaliśmy datę kolejnej walki Conora Mcgregora
fot. AP/Associated Press/East News
  •  Conor McGregor walczył z Dustinem Poirerem dwa razy
  • Ostatni pojedynek wygrał Amerykanin, a pierwszy zakończył się zwycięstwem Irlandczyka
  • Kolejną walkę McGregora i Poiriera będzie można obejrzeć już 10 lipca na gali UFC 264

Walka Conora McGregora z Dustinem Poirierem odbędzie się na gali UFC 264. Będzie to trzecie i ostatnie starcie Irlandczyka i Amerykanina. Do tej pory bilans starć między rywalami z oktagonu wynosi 1 do 1 – każdy z zawodników wygrywał raz i raz przegrywał. Nadchodząca, lipcowa gala zadecyduje o tym, kto z dwójki McGregor i Poirier jest lepszy. 

Ostatnia walka Conora McGregora i Dustina Poiriera odbyła się w styczniu 2021 roku. Amerykanin znokautował Irlandczyka, dzięki czemu stał się pierwszym w historii zawodnikiem, który w ten sposób zakończył walkę z mistrzem Cage Warriors w wadze piórkowej i lekkiej.

Conor McGregor walczy z Dustinem Poirierem. "On namieszał mi w głowie"

Pierwsza walka MCGregora i Poiriera zakończyła się zwycięstwem Irlandczyka. We wrześniu 2014 roku pokonał on Amerykanina w pierwszej rundzie. Poirier wówczas po raz pierwszy przegrał po ciosach przeciwnika. - Uważałem, że to moja zaleta, ale sposób walki McGregora był kluczowy. Pamiętam, że gdy przygotowywałem się do walki, zauważyłem go uśmiechniętego i wskazującego na mnie. Nie wiem dlaczego, ale to mnie dotknęło. Naprawdę pomieszał mi w głowie – stwierdził po walce Poirier.

RadioZET.pl/BBC

Logo radiozet Dzieje się