Obserwuj w Google News

Absurd na polskiej gali MMA. Zawodnicy wypadli z klatki

2 min. czytania
23.10.2022 10:46
Zareaguj Reakcja

Do skandalicznej, absurdalnej i niebezpiecznej sytuacji doszło podczas gali Contender Fight Night 7 w Świebodzicach. W trakcie walki Krzysztofa Waczyńskiego z Aleksandrem Wereśniakiem zawodnicy... wypadli z klatki!

CFN 7
fot. Twitter/Matysek/screen

W walce wieczoru gali CFN 7 w OSiR-ze w Świebodzicach Marcin Zontek pokonał Jussiego Halonena. Pojedynek zakończył się przed czasem w wyniku złamania dłoni Fina. Wcześniej doszło jednak do niewyobrażalnego skandalu z udziałem innych fighterów.

W klatce pojawili się Krzysztof Waczyński i Aleksander Wereśniak. W pierwszej rundzie doszło do klinczu przy siatce, a w wyniku naporu... jedno z przęseł klatki wypadło, a wraz z nim na ziemię runęli też zawodnicy. Pojedynek uznano za nieodbyty.

Redakcja poleca

Skandal na CFN 7 [WIDEO]

"W walce Krzysztofa Waczyńskiego z Aleksandrem Wereśniakiem doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Zawodnicy wskutek mocnego klinczu przy drzwiach oktagonu, swoją siłą, wysunęli drzwi z zawiasów i wypadli z ringu. Na szczęście skończyło się jedynie na potłuczeniach i nikomu nic złego się nie stało" - napisano na Facebooku Contender Fight Night.

Kibice natychmiast zarzucili organizatorom niedbalstwo i narażenie zdrowia zawodników. CFN się jednak broni. "Nie jesteśmy producentem klatek. Korzystamy z różnego sprzętu, za który odpowiada producent. Drzwi zostały prawidłowo zamknięte przez pracownika, co potwierdził sędzia. Błąd konstrukcji wpłynął na to, że w klinczu zostały podniesione razem z zawodnikiem i wyszły z zawiasów. W wyniku tego wyskoczyły i wypadły. Zwrócimy się do producenta, by naprawił konstrukcje i w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji" - czytamy w jednym z komentarzy.

RadioZET.pl/CFN Facebook