Zamknij

Burmistrz Wielunia pozywa Stanowskiego. Reakcja dziennikarza

28.01.2022 21:16

Burmistrz Wielunia w rozmowie z portalem wielun.naszemiasto.pl ujawnił, że złożył dwa pozwy. Wcześniej Paweł Okrasa wycofał się z organizacji gali MMA-VIP. - Niestety w tej chwili fala agresji, która przetacza się przez media społecznościowe, jest tak duża, że zagraża bezpieczeństwu mojej rodziny - mówił.

Krzysztof Stanowski i Paweł Okrasa
fot. YouTube/screen

Gala MMA-VIP 4 ostatecznie nie zostanie zorganizowana w Wieluniu. Po fali krytycznych komentarzy pod adresem burmistrza miasta, który przez kilka dni pozostawał niezłomny w swoim postanowieniu, ostatecznie podjął decyzję o wycofaniu się.

- W związku z bezpardonowym atakiem na moich najbliższych oraz po licznych rozmowach z moimi współpracownikami (...) oraz mieszkańcami gminy Wieluń, którzy wyrazili negatywną opinię co do organizacji gali MMA-VIP-4, po konsultacji z Panem Marcinem Najmanem, podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy na wynajęcie hali WOSiR na organizację gali za porozumieniem stron - napisał Okrasa na profilu Wielunia w mediach społecznościowych.

Jak przekazał portal wielun.naszemiasto.pl burmistrz Okrasa ujawnił, że z powodu fali hejtu, jaka wylała się w sieci pod adresem jego i córki spowodowała, że złożył zawiadomienie ws. cyberprzemocy.

MMA-VIP 4 nie odbędzie się w Wieluniu

- Poziom agresji, takiego powiedziałbym odczłowieczenia w stosunku do moich najbliższych, brutalnego ataku na moich najbliższych jest tak porażający, że każe nam się zastanowić nad tym, czy eskalacja nie doprowadzi do takiej sytuacji, jak w przypadku morderstwa pana Adamowicza. Tego typu hejt się pojawia w stosunku do mnie i moich najbliższych. Nie mogę ich narażać na jakiekolwiek zagrożenie, bo oni są dla mnie najważniejsi. Zawiadomienie dotyczy tzw. cyberprzemocy wobec mnie i moich najbliższych. Wierzę w polskie organy ścigania i w to, że one takie zachowania i praktyki bandyckie są w stanie wyeliminować z naszego życia publicznego - zdradził.

To tylko pierwszy pozew. Drugi dotyczy Krzysztofa Stanowskiego. Przypomnijmy, że podczas środowego spotkania dziennikarza z burmistrzem, Stanowski próbował przebić ofertę MMA-VIP, proponując 15 tys. zł (organizacja chciała zapłacić 10 tys. przyp. red.). W dalszej części rozmowy podbijał stawkę na 30 tys. zł i dodatkowo wizytę Marcina Możdżonka, Marcina Gortata oraz Tomasza Rożka.

Z początku Paweł Okrasa odrzucił propozycję, ale w rozmowie z nami zmienił zdanie.

Burmistrz Wielunia złożył dwa pozwy

- Rozwiązaliśmy z Marcinem Najmanem za porozumieniem stron umowę dotyczącą organizacji gali MMA-VIP 4 w Wieluniu. Zapraszam teraz do miasta panów Marcina Gortata, Marcina Możdżonka i Tomasza Rożka, którzy obiecali, że przyjadą, jeśli gala się nie odbędzie.

Na wypowiedź burmistrza Wielunia zareagował Stanowski.

- W związku z tym chyba należy uznać, że burmistrz nie przyjął oferty z Możdżonkiem, Gortatem i Rożkiem, bo to by oznaczało - trzymając się jego logiki - że przyjął łapówkę. A więc ani gali, ani eventów - napisał.

loader

RadioZET.pl