Obserwuj w Google News

Błachowicz - Rakić: WYNIK walki. Kto wygrał pojedynek UFC w Las Vegas?

Maciej Walasek
2 min. czytania
15.05.2022 06:59
Zareaguj Reakcja

Jan Błachowicz - Aleksandar Rakić: WYNIK walki wieczoru. Sprawdź przebieg i rezultat głównej batalii na UFC w Las Vegas. Kto zwyciężył w starciu, w którym widzieliśmy Jana Błachowicza i Aleksandara Rakicia?

Jan Błachowicz
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Błachowicz - Rakić WYNIK walki UFC

Jan Błachowicz pokonał Aleksandara Rakicia na gali w Las Vegas. Pierwsza runda była niezwykle wyrównana i odbywała się głównie w stójce. "Cieszyński Książę" zasypał rywala serią ciosów na wątrobę, ale i Rakić nie pozostawał dłużny i próbował osłabić 39-latka. Tuż na początku kolejnej części Aleksandar Rakić natychmiast ruszył do ofensywy, obalając Błachowicza. Były mistrz wagi półciężkiej UFC został sprowadzony do parteru, a przewaga jego przeciwnika rosła.

Jednak w trzeciej rundzie los się odwrócił. W czasie walki Rakić odniósł kontuzję prawej nogi, co uniemożliwiło mu kontynuowanie walki, która została rozstrzygnięta na korzyść Polaka.

Błachowicz - Rakić: Wygrana Polaka po kontuzji rywala

Polski zawodnik w walce wieczoru na UFC w Las Vegas zmierzył się z  Aleksandarem Rakiciem. "Cieszyński Książę" tym samym udanie rozpoczął drogę do odzyskania mistrzowskiego pasa UFC w wadze półciężkiej. Przypomnijmy, że pod koniec października ubiegłego roku 39-latek nie obronił tytułu w pojedynku z Gloverem Teixeirą.

Po siedmiu miesiącach Polak wrócił do rywalizacji. Najpierw wszedł do klatki razem z Aleksandarem Rakiciem, który także miał mistrzowskie aspiracje. Austriak serbskiego pochodzenia na 16 walk w MMA przegrał tylko dwie.

Błachowicz - Rakić: Kto wygrał walkę? [WYNIK]

Jan Błachowicz z początku miał walczyć z Aleksandarem Rakiciem w marcu, ale w czasie treningu 39-latek doznał kontuzji. Problemy zdrowotne były na tyle poważne, że przez chwilę zawodnik miał chwilowy paraliż lewej części ciała.

RadioZET.pl