Zamknij

Adam Kownacki poznał diagnozę. Fatalne informacje ws. pięściarza

11.10.2021 10:38

Adam Kownacki doznał poważnej kontuzji w czasie walki z Robertem Heleniusem. Nowe informacje w sprawie zdrowia pięściarza ujawnił jego menedżer, przekazując przerażającą diagnozę.

Adam Kownacki
fot. PAP/EPA

Adam Kownacki w czasie sobotniej gali w Las Vegas po raz drugi w karierze przegrał z Robertem Heleniusem. Sędzia przerwał walkę w szóstej rundzie, przekreślając nadzieje Polaka na walkę o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej.

Już w pierwszej rundzie Fin dał się we znaki 32-latkowi, który po silnych ciosach sprawił, że u pięściarza z Łomży pojawiła się mocna opuchlizna lewego oka. W kolejnych minutach uraz zawodnika pogłębił się, przez co Polak praktycznie nie widział na jedno oko.

Adam Kownacki z poważnym urazem. Menedżer pięściarza ujawnił nowe informacje

Głos w sprawie kontuzji Kownackiego zabrał jego menedżer. Mike Coppinger w rozmowie z telewizją ESPN zdradził, jak poważny jest to uraz. - Adam Kownacki doznał złamania lewego oczodołu w pierwszej rundzie - powiedział.

Kownacki do zeszłego roku był niepokonany w boksie. Zawodnik do tej pory wygrał 20 walk, zwyciężając w 15 przez KO. Dwukrotnie musiał uznać wyższość Heleniusa. Na razie nie wiadomo, czy ostatnia porażka nie sprawi, że będzie chciał zakończyć karierę.

loader

RadioZET.pl