Adam Kownacki pobił rekord wszech czasów w walce z Chrisem Arreolą. Niesamowity wynik

Maciej Walasek
04.08.2019 09:38

Adam Kownacki ma za sobą kolejny świetny występ, w którym pokonał jednogłośnie na punkty Chrisa Arreolę. W trakcie pojedynku, obaj pięściarze ustanowili absolutny rekord w wyprowadzonych ciosach w wadze ciężkiej.

Adam Kownacki pobił rekord wszech czasów w walce z Chrisem Arreolą. Niesamowity wynik
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Adam Kownacki wygrał w Nowym Jorku jednogłośnie na punkty z Amerykaninem Chrisem Arreolą i zdobył pas IBF Inter-Continental kategorii ciężkiej. Tym zwycięstwem polski bokser przybliżył się do walki o mistrzostwo świata. Obaj pięściarze znani są z agresywnego stylu, polegającego - zwłaszcza w przypadku Kownackiego - na ciągłym ataku i zadawaniu ciosów, dlatego eksperci spodziewali się rozstrzygnięcia przed czasem. Pojedynek zakończył się jednak dopiero po regulaminowych 12 rundach werdyktem punktowym. Wszyscy sędziowie opowiedzieli się za Polakiem - 118:110, 117:111, 117:111.

Adam Kownacki - Chris Arreola: Dwa nowe rekordy wagi ciężkiej

Potwierdzeniem walki są statystyki po starciu polskiego pięściarza z Amerykaninem. Portal CompuBox poinformował, że trakcie pojedynku zawodnicy nie tylko pobili siebie, ale również dwa rekordy w wadze ciężkiej. Przede wszystkim wyprowadzili aż 2172 ciosów. Do tego aż 667 z nich doszło do celu, co jest drugim poprawionym rezultatem. Adam Kownacki wyprowadził dokładnie 1047 ciosów, gdzie 369 było celnych, co daje mu 35 proc. skuteczności. Z kolei Chris Arreola wyprowadził 1125, z czego 298 doszło do Polaka (27 proc. skuteczności).

Adam Kownacki - Chris Arreola: Zdecydowane zwycięstwo Polaka [WIDEO]

Adam Kownacki dzięki przybliżył się do pierwszej w karierze walki o mistrzostwo świata kategorii ciężkiej. Natomiast Arreola ma za sobą trzy takie nieudane potyczki o pasy (federacji WBC): w 2009 roku z Witalijem Kliczko, w 2014 z Bermanem Stiverne, a dwa lata później z Deontayem Wilderem. Wszystkie przegrał przez nokaut.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW