Polski sport w żałobie. Nie żyje trener ikony lekkiej atletyki

10.03.2023 21:15

Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował o śmierci Ryszarda Tomaszewskiego, trenera mistrza olimpijskiego i legendy rodzimego sportu Władysława Kozakiewicza. Miał 81 lat.

Znicz
fot. Gerard/REPORTER/EastNews

Ryszard Tomaszewski sam uprawiał skok o tyczce. Największy sukces osiągnął w 1966 roku w Poznaniu, sięgając po brązowy medal mistrzostw Polski. W najlepszej próbie uzyskał 4,60 m. Przed nimi uplasowali się tylko Włodzimierz Sokołowski i Waldemar Węcek.

Po zakończeniu kariery zajął się pracą szkoleniową. Był trenerem Władysława Kozakiewicza, legendy polskiego sportu, która w 1980 roku zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Moskwie. Do historii przeszedł również słynny gest polskiego sportowca, który - delikatnie mówiąc - nie był zachwycony reakcją miejscowych kibiców.

Zmarł trener Kozakiewicza

Niestety w piątek wieczorem Polski Związek Lekkiej Atletyki przekazał tragiczną wiadomość o śmierci szkoleniowca mistrza olimpijskiego.

"Polski Związek Lekkiej Atletyki z żalem informuje, że w wieku 81 lat zmarł Ryszard Tomaszewski - medalista mistrzostw Polski w skoku o tyczce i trener mistrza olimpijskiego Władysława Kozakiewicza" - napisano w komunikacie.

RadioZET.pl/PZLA