Trzy medale i ostatnie miejsce. Zdziebło rozczarowana wynikami plebiscytu

10.01.2023 15:04

Katarzyna Zdziebło mimo trzech krążków najważniejszych światowych imprez nie znalazła uznania w oczach kibiców i zajęła ostatnie 26. miejsce w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2022 roku. - Po cichu liczyłam, że medale zostaną docenione. Póki co się przeliczyłam - mówi 26-latka w rozmowie z Filipem Kołodziejskim z TVP Sport.

Katarzyna Zdziebło
fot. Christian Petersen/Getty AFP/East News

W plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2022 roku w gronie nominowanych znalazło się ośmioro lekkoatletów, medalistów mistrzostw świata w Eugene i mistrzostw Europy w Monachium. W najlepszej dziesiątce uplasował się jednak tylko pięciokrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, ale i on miał ogromne pretensje do głosujących.

- Im więcej mam tytułów, tym niżej jestem w plebiscycie. Może przestanę wygrywać? Bawcie się dobrze, na pewno lepiej niż ja - mówił rozgoryczony podczas sobotniej Gali Mistrzów Sportu. Poza TOP 10 znaleźli się: Adrianna Sułek (12.), Anna Kiełbasińska (18.), Aleksandra Lisowska, Natalia Kaczmarek, Pia Skrzyszowska, Wojciech Nowicki oraz Katarzyna Zdziebło (miejsca 22-26).

Zdziebło o plebiscycie na najlepszego sportowca Polski 2022

Rozczarowani mogą być wszyscy wymienieni, jednak szczególnie ta ostatnia mogła się poczuć jak w kiepskiej komedii. 26-letnia mielczanka w minionym roku sięgnęła po trzy srebrne medale - została wicemistrzynią świata w chodzie na 20 i 35 km oraz wicemistrzynią Europy w chodzie na krótszym z dystansów. Mimo to z dorobkiem 21 549 głosów zajęła ostatnie 26. miejsce.

- Jest spory niedosyt - mówi Zdziebło w rozmowie z Filipem Kołodziejskim z TVP Sport. - Po cichu liczyłam, że medale zostaną docenione. Póki co się przeliczyłam. Jak się okazuje, lekkoatletyka nie jest aż tak medialnym sportem. Pojawiła się na chwilę, potem fani o niej zapomnieli. Zaczęła się piłka nożna, tenis ziemny, skoki narciarskie. Gratuluję wszystkim laureatom, bo osiągają wielkie rzeczy. Mam motywację do działania - dodaje. Przyznaje, że jej zdaniem Fajdek zasługiwał na wyższą lokatę.

Mimo niekorzystnych rozstrzygnięć 26-latka nie zamierza się poddawać i liczy, że fani zdołają jeszcze spojrzeć przychylniej na jej przyszłe dokonania. - Nadal musimy ciężko pracować, by osiągać sukcesy. Być może kibice to w końcu docenią. Nie zamierzam się załamywać. Działam dalej. To burzliwy temat, a nie ma co go podkręcać na siłę - podkreśla.

loader

Sportowiec Roku 2022 - wyniki

Najlepszym sportowcem Polski 2022 roku została mistrzyni French Open, US Open i pierwsza w historii naszego kraju liderka rankingu WTA Iga Świątek. Za nią uplasowali się mistrz świata w jeździe indywidualnej na żużlu Bartosz Zmarzlik oraz kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl