Obserwuj w Google News

Orlen pogratulował Ennaoui medalu. Szybka odpowiedź: "Prosiłabym"

2 min. czytania
06.03.2023 15:31
Zareaguj Reakcja

Sofia Ennaoui w sobotę wywalczyła brązowy medal na Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule w biegu na 1500 metrów. Zaraz po tym sukcesie Orlen Team pogratulował zawodniczce sukcesu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na post zareagowała sama zainteresowana, która wyszła z konkretną prośbą do koncernu.

Sofia Ennaoui
fot. Michal Dubiel/REPORTER/East News

"Bardzo się cieszę, że nie bałam się pójść do przodu. W konsekwencji nie nadrabiałam żadnych metrów. W hali nie ma wiatru, więc mogłam spokojnie biec z przodu i kontrolować, co się dzieje. Poprawiłam rekord życiowy i mocno zbliżyłam się do rekordu Polski Lidii Chojeckiej (4.03,58 - przyp.red.). Przygotowania były bardzo obiecujące i na pewno zmierzamy z trenerem w dobrą stronę" - mówiła po zawodach Sofia Ennaoui.

Polka ustąpiła jedynie Laurze Muri i Claudii Bobocea. W sumie na HME był to trzeci krążek dla biegaczki. W swoim dorobku zdobyła już jeden brąz w 2017 roku, a dwa lata później została wicemistrzynią Europy.

Ennaoui z gratulacjami od Orlenu, szybka odpowiedź biegaczki

Zaraz po sięgnięciu po brąz w sieci posypały się gratulacje dla Ennaoui. Wśród nich nie zabrakło komentarza Orlenu. Na wpis koncernu zareagowała sama zawodniczka, tłumacząc, że z powodu zakończenia współpracy nie chce być łączona z firmą.

"Dzień dobry, bardzo dziękuję za gratulacje, ale prosiłabym o niełączenie więcej mojego wizerunku z ORLEN Team z powodu zakończenia naszej współpracy pod koniec poprzedniego roku. Z tego, co się orientuję, obecnie należę do teamów: AZS UMCS Lublin, PKO Bank Polski Biegajmy Razem, Nike i oczywiście teamu mojego trenera Wojciecha Szymaniaka, pozdrawiam!" - czytamy we wpisie.

screen
fot. Orlen Team/Facebook screen

Na koniec Sofia Ennaoui otrzymała odpowiedź Orlenu.

Redakcja poleca

"PKN ORLEN jest Generalnym Sponsorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na naszych profilach na bieżąco relacjonujemy starty i sukcesy wszystkich polskich lekkoatletów. Jeszcze raz gratulujemy świetnego występu w Stambule i trzymamy kciuki za kolejne starty w tym sezonie!"

RadioZET.pl