Obserwuj w Google News

Poważna kontuzja polskiego mistrza Europy. To dla niego koniec sezonu?

1 min. czytania
12.05.2023 14:17
Zareaguj Reakcja

Konrad Bukowiecki przekazał w piątek na Instagramie, że zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. "Sezon powoli się rozkręca, ale niestety nie dla mnie" - napisał polski mistrz Europy na hali w pchnięciu kulą.

Konrad Bukowiecki
fot. Mateusz Birecki/REPORTER/East News

Kulomiot Konrad Bukowiecki zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. "Sezon powoli się rozkręca, ale niestety nie dla mnie. Po kontuzji łokcia, z którą borykam się cały czas, przydarzył się nieoczekiwany uraz kolana" - przekazał lekkoatleta na Instagramie.

Halowy mistrz Polski nie wyklucza jednak, że zdoła dojść do zdrowia i wróci do startów w tym roku. Najważniejszą imprezą w sezonie letnim będą sierpniowe mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Redakcja poleca

Konrad Bukowiecki poważnie kontuzjowany

"Po licznych konsultacjach z lekarzami i fizjoterapeutami uznałem, że spróbuje wrócić do formy bez operacji i przygotować się do sezonu. Póki co nie zobaczycie mnie na rzutni, ale jestem dobrej myśli i może uda mi się wystartować w drugiej połowie roku, wszystko zależy od tego czy będę w stanie normalnie trenować i rywalizować na najwyższym poziomie" - przekazał kulomiot.

26-letni Bukowiecki ma w dorobku dwa złote medale młodzieżowych mistrzostw Europy. W 2017 roku wygrał halowe ME w Belgradzie, a rok później wywalczył srebro mistrzostw kontynentu w Berlinie. W ostatnich latach jest najlepszym polskim kulomiotem obok Michała Haratyka.

"Dziękuje moim bliskim, kibicom, sponsorom oraz partnerom, to wielkie szczęście mieć tak duże wsparcie. Do zobaczenia" - zakończył lekkoatleta.

RadioZET.pl/PAP