Obserwuj w Google News

Polska sztafeta z wicemistrzostwem! Świetny bieg naszych sprinterek

Marek Garus
1 min. czytania
24.06.2023 20:36
Zareaguj Reakcja

Polska sztafeta 4x100 m kobiet w składzie Marika Popowicz-Drapała, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda zajęła drugie miejsce na Igrzyskach Europejskich. Biało-czerwone uzyskały bardzo dobry czas 42,97.

Polska sztafeta
fot. PAP/Adam Warżawa

Polska sztafeta 4x100 m kobiet zdobyła na Stadionie Śląskim w Chorzowie srebrny medal Igrzysk Europejskich z czasem 42,97. Wygrały Holenderki - 42,61.

Polki pobiegły w składzie Marika Popowicz-Drapała, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda. Trzecie na mecie były Hiszpanki (43,13).

Redakcja poleca

Polska sztafeta 4x100 m kobiet ze srebrem IE

- Cieszymy się wspólnie. Czułyśmy ciężar na swoich barkach, że rywalizujemy dla drużyny i każdy punkt jest na wagę złota. Walnie przyczyniłyśmy się do punktacji. Cieszymy się, że liczymy się wśród najlepszych - powiedziała Popowicz-Drapała. - Biegałyśmy przy dość bezpiecznych zmianach, bo nie mogłyśmy ryzykować tym, że zostaniemy bez punktów. Zdobyłyśmy ich 15, więc jesteśmy zadowolone – dodała Romaszko.

- Cieszymy się, że wywalczyłyśmy medal, udało się złamać 43 sekundy, to duży plus przed mistrzostwami świata, które będą w sierpniu. To była taka mała rozgrzewka - oceniła Magdalena Stefanowicz. - To była nasza pierwsza sztafeta. Fajnie, że udało się skończyć bardzo dobrze. Ja dziś się takiego czasu nie spodziewałam, jak na pierwszy start. To dobrze - zaznaczyła Swoboda.

Lekkoatleci o medale igrzysk rywalizują podczas drużynowych mistrzostw Europy rozgrywanych w Chorzowie, w których startuje 16 ekip.

RadioZET.pl/PAP