Obserwuj w Google News

Mistrzowska impreza w Polsce. Wielkie święto sportu po raz drugi w naszym kraju

1 min. czytania
22.03.2023 19:33
Zareaguj Reakcja

Polska będzie organizatorem lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata w 2026 roku. W środę World Athletics poinformowało, że gospodarzem czempionatu będzie Toruń, a formalnie cały region Kujawy i Pomorze. To już drugi raz, kiedy zawody tej rangi odbędą się w kraju nad Wisłą. Wcześniej w 2014 roku HMŚ zostały zorganizowane w Sopocie.

Paweł Fajdek
fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Decyzję o przyznaniu Polsce organizacji halowych mistrzostw świata podjęła World Athletics. W Toruniu w 2021 roku odbyły się halowe mistrzostwa Europy.

"Powierzenie Polsce organizacji Halowych Mistrzostw Świata 2026 to świetna informacja dla wszystkich kibiców lekkoatletyki. To kolejna impreza sportowa o zasięgu światowym, jaka odbędzie się w naszym kraju i zarazem potwierdzenie, że Polska jest uznanym i sprawdzonym organizatorem największych wydarzeń sportowych" – powiedział cytowany przez PZLA minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

HMŚ 2026 w Toruniu. Wielka impreza wraca do Polski

Halowe Mistrzostwa Świata Kujawy Pomorze 2026 będą drugim tej rangi wydarzeniem w historii polskiej "królowej sportu". W 2014 roku najlepsi zawodnicy globu przyjechali na mistrzostwa świata do Sopotu.

"Jestem przekonany, że Kujawy i Pomorze wzorowo wywiążą się z postawionego celu i w 2026 roku w Arenie Toruń zorganizują najlepsze w historii halowe mistrzostwa świata" – powiedział prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

RadioZET.pl