Skrzyszowska pobije w środę rekord świata? Fantastyczne przeczucia legendy

08.02.2023 10:33

Pia Skrzyszowska ma być jedną z największych gwiazd Copernicus Cup 2023, który odbędzie się w środę 8 lutego w Toruniu. Zdaniem Zofii Bielczyk, legendy polskiej lekkiej atletyki, 21-latka jest w stanie już podczas tego startu... poprawić rekord świata w biegu na 60 m ppł.

Pia Skrzyszowska
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Pia Skrzyszowska od kilku lat systematycznie buduje swoją pozycję w światowych sprintach płotkarskich. W 2022 roku dotarła do półfinału igrzysk olimpijskich w Tokio, a mistrzostwa Europy w Monachium były jej prawdziwym popisem. Młoda reprezentantka biało-czerwonych sięgnęła po złoto w biegu na 100 m przez płotki, a wraz z koleżankami ze sztafety 4x100 m zdobyła srebrny krążek.

Tegoroczne zmagania podopieczna swojego ojca Jarosława Skrzyszowskiego rozpoczęła w piorunującym stylu. Podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi była o 0,02 s od poprawienia 43-letniego rekordu kraju w biegu na 60 m ppł. W kolejnym starcie, w Copernicus Cup w Toruniu, może wreszcie wymazać rezultat Zofii Bielczyk.

Pia Skrzyszowska po rekord Polski i świata

- Jestem w formie, czuję to. Spodziewam się, że większość osób myśli, że jutro pobiję rekord Polski. Chciałabym, ale nie wiem, co się wydarzy. Będę miała bardzo silne rywalki. W Toruniu biega się bardzo dobrze. Ustanawia się rekordy życiowe i Polski, jak rok temu Damian Czykier na 60 m ppł. Może jutro uda mi się. Jest to możliwe - mówiła na konferencji prasowej.

Aktualna rekordzistka Polski idzie jeszcze o krok dalej i przekonuje, że Pia Skrzyszowska może w Toruniu poprawić... rekord świata należący od 2008 roku do Szwedki Susanny Kallur (7,68 s). - Co tu dużo gadać! To talent czystej wody, po prostu wspaniała dziewczyna - mówi Zofia Bielczyk w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet. - Pia pięknie biega pod względem technicznym, ma szybki start, szybką nogę, a zwłaszcza szybkie zejście z pierwszego płotka. W tegorocznym Copernicus Cup w Arenie Toruń powinna pobić wreszcie nie tylko mój 43-letni rekord Polski 7.77, lecz również rekord świata Susanny Kallur – 7.68 - ocenia.

- Rozmawiamy akurat we wtorek i ja wróżę zarówno swemu rekordowi, jak i rekordowi Szwedki tylko jeden dzień przetrwania. Pia przejmie płotkarskie berło nie tylko w hali, bo jestem zdania, że latem pobije również rekord Polski, czyli dawny rekord świata Grażyny Rabsztyn na 100 m ppł, wynoszący 12.36 s - dodaje.

Półfinał Copernicus Cup 2023 z udziałem Pii Skrzyszowskiej zaplanowano na godz. 17:20. Finał tej konkurencji odbędzie się o godz. 19:05. Transmisja w Polsacie Sport.

loader

RadioZET.pl/PAP/Przegląd Sportowy Onet