Natalia Kaczmarek pobiła rekord Polski! Jako pierwsza pokonała tę granicę

15.02.2023 22:42

Halowy rekord Polski na 400 m Justyny Święty-Ersetic przetrwał niespełna rok. Natalia Kaczmarek podczas mityngu w Lievin, zaliczanego do cyklu World Athletics Indoor Tour Gold, pokonała ten dystans w czasie 50,90 i jako pierwsza z biało-czerwonych złamała granicę 51 s.

Natalia Kaczmarek

Natalia Kaczmarek w poprzednim sezonie jako druga Polka po Irenie Szewińskiej złamała granicę 50 s w biegu na 400 m na stadionie, ustanawiając rekord życiowy na poziomie 49,86 s. Tam wystarczy pokonać jedno okrążenie. W hali, co zrozumiałe, czasy są słabsze, bo zamiast dwóch łuków, trzeba przebiec aż cztery.

Do tej pory w tej specjalności najszybszą z biało-czerwonych była Justyna Święty-Ersetic. Halowy rekord kraju ustanowiła 6 marca 2022 roku w Toruniu. Jej osiągnięcie po niespełna miesiącu zostało jednak wymazane przez koleżankę z kadry.

Rekord Polski Natalii Kaczmarek

25-latka, która z powodu kontuzji musiała opóźnić start sezonu, pokonała dwa okrążenia w czasie 50,90 s. Po raz pierwszy w hali Polka przełamała granicę 51 s.

Kaczmarek wygrała pierwszy bieg na 400 m. W drugim Anna Kiełbasińska zajęła drugie miejsce z wynikiem 51,40. Zwyciężyła Holenderka Femke Bol - 50,20.