Obserwuj w Google News

Miał zasztyletować rekordzistkę świata w jej domu. Teraz wyszedł na wolność

2 min. czytania
15.11.2023 17:50
Zareaguj Reakcja

Podejrzany o zasztyletowanie Agnes Tirop Ibrahim Rotich został zwolniony z aresztu za kaucją. Sąd stwierdził, że mężczyzna - mąż byłej rekordzistki świata w biegu na 10 000 metrów - "nie stanowi zagrożenia".

Agnes Tirop
fot. Alan Stanford/Imago Sport and News/East News

Ibrahim Rotich, mąż kenijskiej lekkoatletki Agnes Tirop, byłej rekordzistki świata na 10 000 metrów, dwukrotnej brązowej medalistki mistrzostw świata, podejrzany o jej zamordowanie w połowie października 2021 roku, został zwolniony za kaucją - potwierdził rzecznik sądu w Eldoret.

W opublikowanym komunikacie sędzia Robert Wanandy napisał, że "podejrzany nie stanowi zagrożenia dla przebiegu postępowania". Rotich wpłacił kaucję wynoszącą około 2700 euro (400 tys. szylingów kenijskich) i został zwolniony z aresztu w Mombasie. Po raz pierwszy podejrzany wystąpił o zwolnienie za kaucją 11 lipca 2022, ale wtedy sędzia odmówił jego zwolnienia.

Podejrzany o morderstwo Tirop mąż wyszedł na wolność

Tirop, brązowa medalistka mistrzostw świata w lekkoatletyce 2017 i 2019 roku, została znaleziona martwa z ranami kłutymi w październiku 2021 roku, wkrótce po powrocie do kraju z Niemiec, gdzie 12 września 2021 pobiła rekord świata na 10 000 m w biegu ulicznym.

Redakcja poleca

Śledztwo w tej sprawie od razu doprowadziło do oskarżenia męża, z którym – według relacji świadków – często dochodziło do nieporozumień.

Tirop została znaleziona martwa w swoim domu w Iten, w zachodniej Kenii. To jej rodzinna miejscowość, a jednocześnie znany ośrodek treningowy biegaczy długodystansowych, nie tylko z Kenii.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap