Obserwuj w Google News

Media: Polska straciła mistrzowską imprezę. Europejskie władze wycofały się z pomysłu

2 min. czytania
29.09.2023 16:19
Zareaguj Reakcja

Polska nie zorganizuje Drużynowych Mistrzostw Europy w 2027 roku. Jak poinformowało TVP Sport, władze europejskiego stowarzyszenia skupiającego narodowe federacje lekkoatletyczne (European Athletics) postanowiły  wycofać się z tego pomysłu.

Konrad Bukowiecki
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

W ostatnim czasie głośno jest o Polsce, która została gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce w 2027 roku. Sytuacja wywołała poruszenie wśród kibiców, którzy w pewnej części podkreślali, że są zmęczeni tym faktem, że w świecie siatkówki żadne inne federacje nie deklarują się w organizacji ważnych turniejów.

W świecie lekkiej atletyki doszło do zupełnie odwrotnego zdarzenia. Jak dowiedziało się TVP Sport, Drużynowe Mistrzostwa Europy, który za cztery lata miały odbyć się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, najprawdopodobniej nie dojdą do skutku.

Zgodnie z informacjami od źródeł zbliżonych do Polskiego Związku Lekkoatletyki uważa się, że w 2027 roku dojdzie do połączenia imprezy ze zbiegającą się na ten czas kolejną edycją Igrzysk Europejskich.

Media: Drużynowe ME 2027 nie odbędą się w Polsce

"Według kreślonych od nowa szkiców kalendarza międzynarodowego, ponownie drużynowa rywalizacja miałaby odbyć się wspólnie dla wszystkich lig. Dokładnie tak, jak w czerwcu zrobiono to przy okazji Krakowa. Odebranie Polsce ważnej imprezy jest już w zasadzie ostateczne. Choć nie wiadomo wciąż na rzecz kogo" - czytamy.

Wiceprezes PZLA Tomasz Majewski w rozmowie z TVP Sport przyznał, że nikt się już nie nastawia, że to może wypalić. - Liczymy się z tym, że Drużynowe ME są już dla nas stracone - dodał.

Redakcja poleca

"Zmiany, zmiany w lekkoatletyce. Polska nie zorganizuje Drużynowych ME 2027! Imprezę powierzono nam dwa lata temu, ale teraz Euro Athletics cichcem się z tego wycofała" - napisał w mediach Michał Chmielewski.

Mimo wszystko w Polsce odbędą się inne lekkoatletyczne imprezy. W 2026 roku w Toruniu dojdzie do Halowych Mistrzostw Świata, a dwa lata później na Stadionie Śląskim będą mieć miejsce Mistrzostwa Europy.

Nie przegap