,

Uśmiechała się do Szojgu, teraz płacze z powodu kariery: "Nie mam złudzeń"

26.05.2023 12:47

Maria Łasickiene, mistrzyni olimpijska w skoku wzwyż z Tokio, podobnie jak inni rodacy zbrodniarza nie może obecnie startować w zawodach międzynarodowych. Lekkoatletka ze łzami w oczach opowiadała o swojej sytuacji.

Maria Łasickiene
fot. Twitter/screen

Maria Łasickiene jest jedną z najlepszych lekkoatletek ostatnich lat. Na swoim koncie ma wszystkie najważniejsze tytuły, włącznie ze złotym medalem igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy zarówno w hali, jak i na stadionie. Jej karierę "popsuł" Władimir Putin, który 24 lutego 2022 roku rozpoczął bezsensowną wojnę w Ukrainie, zsyłając sankcje międzynarodowego środowiska na sportowców ze swojego kraju.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w marcu otworzył furtkę dla Rosjan i Białorusinów, którzy w wyniku obostrzeń nałożonych przez niemal wszystkie federacje i związki od ponad roku nie mogą startować w globalnych zawodach. Jednym z warunków było jednak odcięcie się od finansowania państwowego i wystąpienie z klubów wojskowych. Łasickiene na to nie przystała [reprezentuje CSKA - red.], przez co nadal nie może brać udziału w międzynarodowej rywalizacji. Ostatnio opowiedziała o tym miejscowym mediom.

Łasickiene płacze z powodu kariery - wideo

- Moja międzynarodowa kariera dobiegła końca. Wszystko zostało już postanowione, bez względu na to, co zrobimy, tam na nas nie czekają - mówiła ze łzami w oczach - Nie mam złudzeń, po prostu nie jestem jeszcze gotowa za zakończenie kariery. Chcę dalej skakać - dodała.

Dziennikarze, w tym popularny na Twitterze, dysponujący znakomitą wiedzą na temat Ukrainy BuckarooBanzai, natychmiast przypomniał zdjęcie Łasickiene z ministrem obrony narodowej Rosji Siergiejem Szojgu, który jest jedną z twarzy mordowania cywilów w sąsiednim państwie.

"Na filmie Marija Łasickiene, rosyjska mistrzyni Olimpijska w skoku wzwyż, płacze, bo nie będzie mogła występować na kolejnych zawodach sportowych. Nie dlatego, że jej kraj bombarduje cywilów i niszczy miasta. Na zdjęciu z Szojgu, wyglądała na szczęśliwą" - skomentował.

loader

RadioZET.pl/sport.24tv.ua

Logo radiozet Dzieje się