Obserwuj w Google News

"Aniołek" ze sztafety szykuje się do nowej roli: "Będę mamą"

2 min. czytania
03.04.2023 10:24
Zareaguj Reakcja

"Aniołki Matusińskiego" w najbliższym czasie będą musiały radzić sobie bez Małgorzaty Hołub-Kowalik. Medalistka IO, MŚ oraz ME w mediach społecznościowych podzieliła się z fanami radosną nowiną. "Szykuję się do najważniejszej roli w swoim życiu. Będę mamą" - napisała.

Aniołki Matusińskiego
fot. JOEL MARKLUND via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Małgorzata Hołub-Kowalik przez osiem lat była jednym z najmocniejszych punktów sztafety 4x400 m, która z większości imprez wracała z medalem. Na swoim koncie ma złoty medal olimpijski w sztafecie mieszanej oraz srebrny z kobiecej "drużynówki", tytuł mistrzyni Europy oraz krążki z mistrzostw świata zarówno w hali, jak i na stadionie. Zależnie od okresu wraz z Justyną Świątą-Ersetic, Igą Baumgart-Witan, Anną Kiełbasińska, Natalią Kaczmarek, Aleksandrą Gaworską czy Patrycją Wyciszkiewicz-Zawadzką tworzyła jedną z najlepszych ekip na Starym Kontynencie.

"Aniołki Matusińskiego" będą musiały jednak przejść małą przebudowę. 30-latka z Koszalina w najbliższym sezonie nie będzie mogła być brana pod uwagę przy ustalaniu składu. Powodem na szczęście nie jest kontuzja, lecz ciąża.

Redakcja poleca

Hołub-Kowalik zostanie mamą

"Będę mamą" - napisała lekkoatletka w mediach społecznościowych, publikując przy tym zdjęcie z mężem i ze zdjęciem USG. "W tym roku przygotowania do sezonu letniego będą inne niż dotychczas. Szykuję się do najważniejszej roli w swoim życiu. Od wielu lat powtarzałam, że dla mnie najważniejsza jest rodzina, a posiadanie dziecka zawsze było jednym z moich marzeń. W końcu przezwisko Mamasita nie wzięło się z niczego" - dodała.

"Muszę przyznać, że obawy przed tym, co będzie, są ogromne, ale staram się cieszyć każdą chwilą TEGO stanu. Już niedługo nasze życie stanie na głowie i mam nadzieję, że będziemy mogli liczyć na wasze wsparcie w tym wyjątkowym dla nas momencie" - zwróciła się do kibiców. Zapewniła przy tym, że "ze sportem jeszcze się nie żegna".

Pod wpisem Hołub-Kowalik pojawiły się liczne gratulacje. Zareagowały m.in. koleżanki ze sztafety: Święty-Ersetic, Kiełbasińska, Kaczmarek, Baumgart-Witan czy Kornelia Lesiewicz. Odpowiedzieli też inni polscy lekkoatleci, w tym Anna Wielgosz, Sofia Ennaoui, Karolina Kołeczek, Malwina Kopron, Piotr Lisek, Damian Czykier, Konrad Bukowiecki czy Patryk Dobek.

W tym sezonie najważniejszą imprezą będą lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Budapeszcie. Zmagania odbędą się w dniach 19-27 sierpnia. Polki będą starały się powrócić na podium po niepowodzeniu w Eugene w 2022 roku.

RadioZET.pl