Krzewina odpowiada na oświadczenie Urbaniaka. Jego adwokat zabrał głos

06.01.2023 20:42

"Mój Mandant kategorycznie oświadcza, iż jest niewinny w sprawie zarzucanego mu rzekomego naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia Pana Sebastiana Urbaniaka" - napisał adwokat Piotr Walczak, pełnomocnik mistrza świata z Birmingham w sztafecie 4x400 m. Lekkoatleta jest podejrzany o pobicie młodszego kolegi po fachu.

Jakub Krzewina
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

Do konfliktu Jakuba Krzewiny z Sebastianem Urbaniakiem miało dojść w sylwestrową noc. Portal mojakruszwica.pl przekazał, że lekkoatleci pobili się po tym, jak 21-letni zawodnik próbował wejść do jednego z mieszkań w Kruszwicy. Wcześniej miał zobaczyć w oknie Ewę Swobodę. Tej jednak - jak ustalił Przegląd Sportowy Onet - nie było wówczas w mieście.

Urbaniak w czwartek wydał oświadczenie, w którym podał w wątpliwość możliwość kontynuowania kariery ze względu na złamanie stawu skokowego z przemieszczeniem. Jeszcze tego samego dnia Jakub Krzewina opublikował kontroświadczenie, tym razem za pośrednictwem swojego pełnomocnika Piotra Walczaka.

Oświadczenie Jakuba Krzewiny

"Działając jako pełnomocnik Pana Jakuba Krzewiny informuję, że mój Mandant kategorycznie oświadcza, iż jest niewinny w sprawie zarzucanego mu rzekomego naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia Pana Sebastiana Urbaniaka. Co więcej, w ocenie mojego Mandanta, to dobra osobiste Jakuba Krzewiny oraz bliskiej mu osoby, w tym prawo do prywatności oraz mir domowy, zostały naruszone przez wykraczające poza ramy porządku prawnego i dobrych obyczajów zachowanie Pana Sebastiana Urbaniaka. Wszelkie dalsze próby dyskredytowania mojego Mandanta lub naruszania jego dóbr osobistych, choćby przez podawanie za pośrednictwem mediów i portali społecznościowych niczym niepopartych twierdzeń na jego temat pozbawionych przymiotu wiarygodności i rzetelności, zobligują mojego Mandanta do podjęcia stosowanych kroków prawnych w celu dochodzenia przysługujących mu roszczeń i ochrony jego praw" - napisał Walczak.

"Ponadto, Pan Jakub Krzewina prosi o wstrzymanie się z oceną jego zachowania do momentu ustalenia wszelkich okoliczności niniejszej sprawy przez stosowane organy ścigania i uzyskania prawomocnego rozstrzygnięcia organu procesowego w sprawie" - dodał.

RadioZET.pl