Obserwuj w Google News

Koszmar naszej mistrzyni olimpijskiej. Smutne wieści. "To koniec"

2 min. czytania
04.07.2023 22:45
Zareaguj Reakcja

Justyna Święty-Ersetic, polska mistrzyni olimpijska z Tokio w sztafecie mieszanej 4x400 m, przekazała we wtorek przykre wieści. Z powodu kontuzji musi przedwcześnie zakończyć sezon. "Ból nie ustaje" - napisała na Instagramie.

Justyna Święty-Ersetic
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

"Dla mnie niestety sezon, bardzo krótki sezon, dobiegł końca. W tym roku nie zobaczycie mnie już na bieżni. Zawiodło po raz kolejny zdrowie, a z tym pojawił się ogromny zawód i rozczarowanie" - napisała na Instagramie biegaczka Justyna Święty-Ersetic. "Nic nie jest proste i oczywiste jakby się mogło nam wydawać. Plany były ogromne, ciężka praca wykonana, a serce w przygotowaniach zostało na bieżni" - kontynuowała lekkoatletka.

Święty-Ersetic 5 maja wystartowała w pierwszym tegorocznym mityngu Diamentowej Ligi w Dausze, gdzie przebiegła 400 m w czasie 53,08. Pod koniec maja rywalizowała jeszcze we włoskiej Savonie i francuskim Forbach, ale nie złamała bariery 52 sekund.

Redakcja poleca

Justyna Święty-Ersetic musi zakończyć sezon

"Konsekwencją tego wszystkiego jest kryzys mentalny. Próbowałam, walczyłam, jednak ból nie ustaje. Dlatego uważam, że to jest najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć w tym momencie, w głowie mając myśl, że już w przyszłym roku są igrzyska olimpijskie w Paryżu - najprawdopodobniej ostatnie już dla mnie (chociaż w Tokio też tak twierdziłam)" - wyjaśniła reprezentantka Polski.

30-letnia Święty-Ersetic jest multimedalistką mistrzostw świata i Europy w biegu na 400 m oraz sztafecie 4x400 m. W 2021 roku w Tokio wraz z Natalią Kaczmarek, Kajetanem Duszyńskim i Karolem Zalewskim została mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4x400 m, a kilka dni później wywalczyła srebro w żeńskiej sztafecie 4x400 m.

Życiową formę osiągnęła w 2018 roku, gdy zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie, ustanawiając w finałowym biegu na 400 m rekord życiowy - 50,41. "Trzymajcie, proszę, kciuki za moje zdrowie. Do zobaczenia na stadionach!" - zakończyła.

RadioZET.pl/PAP